Niebieskie koszyczki w Halloween mają ukryte znaczenie. Nie każdemu się to podoba
W Halloween dzieci chodzą od domu do domu, prosząc o słodycze. Niektóre mogą mieć przy sobie niebieskie wiaderka na cukierki. Okazuje się, że takie kolor koszyczków ma podwójne znaczenie.
1. Znak dzieci z autyzmem i alergią
31 października w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii, a także coraz chętniej w Polsce, obchodzone jest Halloween - święto, którego głównym symbolem jest wydrążona dynia. Tego dnia dzieci i dorośli przebierają się w najróżniejsze kostiumy, nawiązujące zazwyczaj do straszydeł, duchów, czarownic, wilkołaków czy demonów.
Zwyczaj ten wiąże się też z chodzeniem przez najmłodszych po domach i proszeniem o słodycze. Za brak ulubionych przysmaków przebierańcy mogą sprawić domownikom psikusa.
Nie każdy jednak wie, że kolor koszyczka, do którego dzieci zbierają cukierki, ma znaczenie. Lauren Paige, która prowadzi profil "kindergartenthoughts", przypomniała na TikToku, że jeśli ma on kolor niebieski, może to oznaczać, że maluch jest autystyczny, a w związku z tym może zachowywać się inaczej niż pozostali członkowie zabawy i potrzebować np. więcej czasu na wybranie sobie cukierków.
Niebieski kolor wiaderka może też oznaczać, że dziecko jest alergikiem i nie wolno dawać mu niektórych słodyczy.
@kindergartenthoughts Target has a sign about allergies and autism for Halloween time. #targethalloween #tealpumpkinproject #bluebucket #blueautism #bluepumpkins #allergyfriendlyhalloween #yumearthcandy #yumearthhalloween ♬ original sound - Lauren Paige
2. Niebieski koszyczek
Większości osób spodobało się takie kolorystyczne oznaczenie. "Uwielbiam ten pomysł, jest to bardzo pomocne", "Nie wiedziałem o tym! W tym roku będę lepiej przygotowany" - piszą internauci.
Nie każdy podchodzi jednak przychylnie do niebieskich wiaderek. Kobieta o tiktokowym niku "anautisticteacher", przedstawiająca się jako "nauczycielka autyzmu, która szerzy jego akceptację", zauważa, że ujawnianie diagnozy dzieci może je narażać na niebezpieczeństwo ze strony osób dorosłych, chcących je wykorzystać.
"Nie uważam, że dzieci powinny być zmuszane do informowania o swojej diagnozie medycznej po to, by dorośli byli dla nich mili" - podkreśla.
@anautisticteacher What is the difference between the teal pumpkin project and the blue bucket for autism? #inclusion #foodallergies #foodallergyawareness #autism #autistic #tealpumpkinproject #tealpumpkin #bluebucketforautism #greenscreen #autistictiktok #autismacceptance #autismawareness #halloween #trickortreat #trickortreating #halloween2024🎃🎃 #halloween2024 ♬ original sound - An Autistic Teacher
Zdaniem "anautisticteacher" każde dziecko - i to z autyzmem, i bez - zasługuje na równe traktowanie i życzliwość.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl