Trwa ładowanie...

Niebezpieczne wyzwanie z TikToka. Umierają kolejne dzieci

 Maria Krasicka
28.12.2021 15:27
Niebezpieczne wyzwanie z TikToka. Umierają kolejne dzieci
Niebezpieczne wyzwanie z TikToka. Umierają kolejne dzieci (AdobeStock)

Amerykańskie media donoszą o kolejnym przypadku śmierci dziecka, spowodowanej niebezpiecznym wyzwaniem na TikToku. 10-letnia Nyla tak długo wstrzymywała oddech, że straciła przytomność. Niestety nie udało się jej uratować.

spis treści

1. Tragiczna śmierć dziecka

10-letnia Nyla Anderson z Pensylwanii, tak jak inne dzieci w jej wieku, godzinami spędzała czas na TikToku. Na swoim kanale tworzyła zabawne filmiki i brała udział w internetowych wyzwaniach. Niestety nie wszystkie były bezpieczne i niewinne.

12 grudnia dziewczynka została znaleziona nieprzytomna i natychmiast zabrana do Szpitala Dziecięcego w Nemours. Niestety mimo usilnych starań lekarzy, nie udało się jej uratować.

- Nie mogę się z tym pogodzić - powiedziała w jednym z wywiadów Tawainna Anderson, mama dziewczynki. - To ból, który nie znika - dodała.

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 2"
Nyla
Nyla (Facebook)

2. Niebezpieczne wyzwanie na TikToku - matka ostrzega

Jak się okazało, 10-letnia Nyla wzięła udział w wyzwaniu "Blackout Challenge", które polega na wstrzymywaniu oddechu aż do momentu utraty przytomności. Wyzwanie to nie jest wynalazkiem TikToka. Pierwsze informacje o nim pojawiły się już w 2008 roku, kiedy 82 osoby biorące w nim udział - zmarły.

Z danych Centers for Disease Control and Prevention (CDC) w tym roku co najmniej troje innych dzieci: 12-letni Joshua Haileyesus, 10-letni Robert Craig oraz 9-letni LaTerius Smith Jr., zmarło również w wyniku tego wyzwania.

- Nie przyszłoby mi do głowy, że dzieci mogą robić coś takiego - powiedziała matka zmarłej dziewczynki. - Próbują, ponieważ są dziećmi i nie wiedzą, jakie to może mieć konsekwencje – dodała.

Zrozpaczona kobieta ma nadzieję, że dzieląc się historią córki, wpłynie na innych rodziców, by przyjrzeli się aktywności swoich dzieci w mediach społecznościowych. Warto również rozmawiać z dzieckiem, o tym, co robi w internecie i interesować się jego życiem. Być może taka wiedza okaże się kiedyś bezcenna i uchroni dziecko przed tragedią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze