Nie spodziewa się dziecka, ale wygląda, jakby była w ciąży

35-letnia Jo, która pochodzi z Wielkiej Brytanii, ma tak duży brzuch, że wszyscy myślą, że jest w ciąży. Jednak kobieta wcale nie spodziewa się dziecka, a pojawienie się tak dużego brzucha jest efektem choroby, na którą cierpi.

Brzuch Jo przypomina brzuch ciążowy
Brzuch Jo przypomina brzuch ciążowy (dailymail.co.uk)

Uzależenienie od alkoholu 35-letniej Brytyjki doprowadziło do wystąpienia marskości wątroby. Jo przez kilka lat pracowała jako barmanka. Mając codziennie alkohol w zasięgu ręki, przez ostatnie pięć lat zaczęła popadać w uzależnienie. Osiągnęło ono taki stan, że kobieta nie mogła funkcjonować bez wypicia trzech butelek wina każdego dnia!

Zobacz film: "Depresja u dzieci"

Cztery rodzaje bólu brzucha, których nie wolno ignorować
Cztery rodzaje bólu brzucha, których nie wolno ignorować [4 zdjęcia]

Ból zaczyna się z prawej strony, a z czasem zaczyna promieniować nawet na plecy? To może być zapalenie...

zobacz galerię

Nadmierne spożywanie alkoholu doprowadziło do zniszczenia wątroby, a to wywołało kolejny objaw, jakim jest wodobrzusze. Wodobrzusze polega na nadmiernym gromadzeniu się płynu surowiczego w jamie brzusznej, co uwidacznia żyły i przypomina brzuch ciążowy.

Jo musi co trzy tygodnie pojawiać się w szpitalu, gdzie z jej brzucha zostają odciągane płyny - jest to nawet 12 litrów każdorazowo. Uszkodzenie, do którego doszło jest nieodwracalne, ratunkiem dla niej jest przeszczep wątroby.

Kobieta musi mieć odciągany płyn z jamy brzusznej
Kobieta musi mieć odciągany płyn z jamy brzusznej (dailymail.co.uk)

Przypadek Jo dowodzi, że ze wszystkiego należy korzystać z umiarem. Uzależenienie od alkoholu wywołuje naprawdę tragiczne skutki dla naszego organizmu.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.