Trwa ładowanie...

Nie spodziewa się dziecka, ale wygląda, jakby była w ciąży

35-letnia Jo, która pochodzi z Wielkiej Brytanii, ma tak duży brzuch, że wszyscy myślą, że jest w ciąży. Jednak kobieta wcale nie spodziewa się dziecka, a pojawienie się tak dużego brzucha jest efektem choroby, na którą cierpi.

Zobacz film: "Depresja u dzieci"

Brzuch Jo przypomina brzuch ciążowy
Brzuch Jo przypomina brzuch ciążowy (dailymail.co.uk)

Uzależenienie od alkoholu 35-letniej Brytyjki doprowadziło do wystąpienia marskości wątroby. Jo przez kilka lat pracowała jako barmanka. Mając codziennie alkohol w zasięgu ręki, przez ostatnie pięć lat zaczęła popadać w uzależnienie. Osiągnęło ono taki stan, że kobieta nie mogła funkcjonować bez wypicia trzech butelek wina każdego dnia!

Cztery rodzaje bólu brzucha, których nie wolno ignorować
Cztery rodzaje bólu brzucha, których nie wolno ignorować [4 zdjęcia]

Ból zaczyna się z prawej strony, a z czasem zaczyna promieniować nawet na plecy? To może być zapalenie...

zobacz galerię

Nadmierne spożywanie alkoholu doprowadziło do zniszczenia wątroby, a to wywołało kolejny objaw, jakim jest wodobrzusze. Wodobrzusze polega na nadmiernym gromadzeniu się płynu surowiczego w jamie brzusznej, co uwidacznia żyły i przypomina brzuch ciążowy.

Jo musi co trzy tygodnie pojawiać się w szpitalu, gdzie z jej brzucha zostają odciągane płyny - jest to nawet 12 litrów każdorazowo. Uszkodzenie, do którego doszło jest nieodwracalne, ratunkiem dla niej jest przeszczep wątroby.

Kobieta musi mieć odciągany płyn z jamy brzusznej
Kobieta musi mieć odciągany płyn z jamy brzusznej (dailymail.co.uk)

Przypadek Jo dowodzi, że ze wszystkiego należy korzystać z umiarem. Uzależenienie od alkoholu wywołuje naprawdę tragiczne skutki dla naszego organizmu.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.