Trwa ładowanie...

Nie mogła zajść w ciążę. Odkryła, że nie urodziła się biologiczną kobietą

Nie mogła zajść w ciążę. Odkryła, że nie urodziła się biologiczną kobietą
Nie mogła zajść w ciążę. Odkryła, że nie urodziła się biologiczną kobietą

25-letnia Chinka bardzo chciała zajść w ciążę ze swoim mężem, ale mimo długotrwałych wysiłków, nigdy się to nie udało. Skonsultowała się z lekarzem w sprawie urazu kostki, po prześwietleniu okazało się, że jej kości nie rozwijają się odpowiednio. Została skierowana na dalsze badania.

spis treści

1. W wieku 25 lat dowiedziała się, że ma męski chromosom

Chinka od roku próbowała zajść w ciążę, niestety bez powodzenia. W wieku 25 lat Pingping została poinformowana, że jest osobą interpłciową. Kobieta posiada męski chromosom Y, który u osób takich jak ona, sprawia, że narządy rozrodcze są niejednoznaczne, nierozwinięte lub wybrakowane.

Pinping dopiero w wieku 25 lat dowiedziała się o diagnozie
Pinping dopiero w wieku 25 lat dowiedziała się o diagnozie (getty images)
Zobacz film: "Smog negatywnie wpływa na przebieg COVID-19"

Okazało się, że kobieta nigdy nie miała miesiączki, ale nie konsultowała tego z żadnym lekarzem. Kiedy była młodsza, mama była z nią u specjalisty, ale powiedziano jej, że może po prostu rozwijać się wolniej niż inni.

2. Brak jajników i macicy

Dopiero w wieku 25 lat, kiedy pojawiły się trudności z zajściem w ciążę, okazało się, że Pinping nie ma macicy ani jajników, co wyjaśniło jej 12-miesięczne niepowodzenia związane z zapłodnieniem. Kobieta nie miała też męskich genitaliów ani jąder, a lekarze twierdzą, że mogły one kiedyś istnieć, ale były "zdegenerowane i zanikły".

"Uświadomienie sobie nowej sytuacji może być żmudnym procesem, w którym konieczna będzie interwencja psychologiczna"- powiedział jeden z lekarzy zdrowia psychicznego.

Amerykańskie Centrum Informacji o Genetyce i Chorobach Rzadkich (GARD) twierdzi, że wiele osób z tym schorzeniem ma "genitalia, które nie są wyraźnie męskie ani żeńskie".

Eksperci GARD twierdzą, że niektóre osoby, będące w takiej samej sytuacji jak Chinka, mają "całkowicie słabo rozwinięte żeńskie narządy rozrodcze", takie jak macica i jajowody, podczas gdy inne nie.

Specjaliści informują, że jeżeli pacjent wyrazi wolę, można mu wykonać zabieg chirurgiczny lub hormonalną terapię zastępczą. Lekarz prowadzący Pinping powiedział, że pacjentka zastanawia się teraz nad swoją przyszłością i rozważa swoją tożsamość płciową.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze