Trwa ładowanie...

''Nie będę widzieć, jak dorastacie'' – umierająca mama pisze list do swoich synów

Sara Chivers toczy najważniejszą walkę swojego życia. 35-letnia mama ma nieoperacyjnego raka mózgu. Kilka miesięcy po dignozie okazało się, że jej synek również jest chory.

Zobacz film: "Żywienie osób z chorobą nowotworową"

W 2008 roku Sara miała remisję. Po trzech operacjach i serii naświetleń była w stanie żyć pełnią życia przez kolejne dziewięć miesięcy. Jednak jej rodzaj raka jest nieuleczalny i obecnie tylko walczy o to, żeby jak najlepiej spędzić ten czas. Synek Alfie również ma bardzo rzadki i agresywny rodzaj nowotworu. Musiał przejść operację oraz serię zabiegów. Oboje walczą o życie.

Sara jest wdzięczna za wszystkie wspomnienia
Sara jest wdzięczna za wszystkie wspomnienia (gofoundme)

Sara świadoma tego, że odejdzie, napisała wzruszający list pożegnalny do swoich dzieci.

''Drogi Hugh i Alfie,

Nie będę widziała, jak dorastacie. Trudno jest to powiedzieć, a jeszcze trudniej się z tym zmierzyć. Musicie wiedzieć parę rzeczy o mnie: zawsze używam perfum Michaela Korsa, moją ulubioną potrawą jest spaghetti bolognese, kocham zimę i zawsze żałowałam, że nie mogłam być lepszą kucharką. Wiem, że tata i cała rodzina trzymała mnie przy życiu specjalnie dla was, ale chciałbym, żebyście zawsze wiedzieli o mnie te parę rzeczy.

Kochajcie mocno. Lepiej kochać i cierpieć, niż nie robić tego wcale – tak właśnie się czuję w stosunku do was. Określenie 'złamane serce' nie oddaje w pełni tego, jak bardzo cierpię, że nie będę z wami w przyszłości, ale nigdy i na nic nie zamieniłabym tego czasu, który spędziliśmy razem i ogromnej radości, którą czułam dzięki wam. Jesteście moim największym osiągnięciem.

Uczcie się pilnie, ale wiedzcie, że nie jest najważniejsze to, czego uczą w podręcznikach. Starajcie się uprawiać sporty drużynowe, grajcie na instrumentach, uczcie się języków.

Bądźcie dobrzy dla taty. Nie będzie mu łatwo być samotnym rodzicem. Jest wyjątkowym ojcem i wzorem do naśladowania. Nie pozwólcie mu wątpić w siebie ani w tę cudowną pracę, którą wykona, żeby wychować was na wspaniałych mężczyzn.

Mama chcę żeby mąż ułożył sobie życie i żeby synowie go wspierali w wyborze partnerki
Mama chcę żeby mąż ułożył sobie życie i żeby synowie go wspierali w wyborze partnerki (gofoundme)

Przyjdzie czas, że będzie chciał sobie ułożyć z kimś ponownie życie. Akceptujcie i wspierajcie jego wybór i wiedzcie, że ta kobieta będzie na pewno miała na was pozytywny wpływ. Mam absolutną pewność, że dokona właściwego wyboru dla siebie i dla was.

Wasz tata jest najbardziej godnym podziwu, odważnym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek poznałam. On jest moim towarzyszem, moją skałą – moim wszystkim. W obliczu przeciwności nie rozpadł się i był moim wsparciem.

Zawsze będę wdzięczna za wspólnie spędzony czas, wspomnienia, które stworzyliśmy i miłość, którą dzieliliśmy. To zawsze był ON i zawsze będzie. Kochająca Mama”

Zobacz też

Mimo że list Sary jest niezwykle smutny, to przypomina wszystkim, że nie wolno brać życia jako pewnik.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.