Trwa ładowanie...

Nastolatka popełniła samobójstwo. Mama dziewczynki apeluje - ''Walcz i nie dopuść do tego, co spotkało nas"

Mallory Grossman była pełną życia, szczęśliwą dwunastolatką. Jednak po miesiącach prześladowania jej w szkole przez inne dzieci, odebrała sobie życie. Teraz rodzice stworzyli kampanię przeciwko znęcaniu się i opowiadają w mediach swoją historię, aby ostrzec innych rodziców.

Zobacz film: "Największy problem wśród gimnazjalistów to przemoc słowna, nie fizyczna"

Śmieć Mallory Grossman z Rockford w New Jersey to wielka strata nie tylko dla rodziny, ale dla wszystkich, którzy ją znali. Była słodką i uroczą dziewczynką, która kochała sport. Świetnie radziła sobie jako cheelederka. Miała ogromne i kochające serce, którym dzieliła się ze światem. Pomimo młodego wieku działała charytatywnie — wykonywała biżuterię, którą sprzedawała, a zebrane pieniądze przeznaczała na pomoc chorym dzieciom.

1. Dziewczynka była nieakceptowana w szkole

Rówieśnicy przez bardzo długi czas dokuczali dziewczynce. Mallory nie miała chwili wytchnienia od prześladowań. Była atakowana nie tylko w szkole, ale również na portalach społecznościowych. Dziewczynka wielokrotnie była namawiana do samobójstwa, a wszelakie okrutne wiadomości tylko nasilały poczucie alienacji i osamotnienia.

Kolejne samobójstwa nastolatków. Przyczyną jest cyberprzemoc na Snapchacie
Kolejne samobójstwa nastolatków. Przyczyną jest cyberprzemoc na Snapchacie [5 zdjęć]

Jedna z matek była przerażona, gdy córka opowiedziała jej o nowej grze przez aplikację Snapchat. Nowy...

zobacz galerię

2. Rodzice próbowali ratować sytuację

Wielokrotnie przychodzili do szkoły, aby uzyskać pomoc ze strony dyrekcji, ale niestety nie było efektu. Starali się również rozmawiać z rodzicami nieletnich prześladowców, jednak ich starania pozostały bez odzewu. Gdy wypróbowali wszelkie metody postanowili, że przeniosą córkę do prywatnej szkoły. Niestety, zdecydowali się na ten krok zdecydowanie za późno, gdyż ich ukochane dziecko popełniło samobójstwo.

Zobacz też:

3. Mallory's Army - Armia Mallory

Rodzice Mallory ciągle zastanawiają się, co mogli jeszcze zrobić, aby uniknąć tej strasznej tragedii. Jedyne co teraz mogą zrobić to ostrzegać innych rodziców, aby w odpowiednim momencie zareagowali na krzywdę ich dziecka. Założyli również fundację, która ma przeciwdziałać przemocy w szkole. Prowadzą profil na Facebooku, na którym dzielą się swoją historią. Mają już prawie 32 tys. fanów, którzy chcą się przyłączyć do ''Armii Mallory'' przeciwko prześladowaniom w szkole.

(facebook)

3.1. Oto co rodzice napisali na swoim profilu:

"Po miesiącach zastraszania moja córka odebrała sobie życie 14 czerwca 2017 roku. Zdecydowałam, że o tym powiem, aby pomóc innym dzieciom i rodzicom. Potrzebuję Twojej pomocy. Musimy za pomocą tego, jaką moc mają media społecznościowe, dotrzeć do jak największej liczby ludzi. I każdemu się pewnie wydaje, że to nie dotyczy Ciebie. Tego nie wiesz. Upokorzenie, wykluczenie i zastraszanie jest czymś, co dzieje się na co dzień. Moja córka odebrała sobie życie. Nie ma jej. Jej życie w szóstej klasie to było piekło. Ograniczyliśmy jej dostęp do Internetu, aby nie czytała tych złych rzeczy o sobie, mimo to i tak prześladowcy znaleźli do niej dostęp. Była tak zastraszona, że samobójstwo było dla niej jedyną opcją. Wiecie o tym, że Wasze dzieci są regularnie prześladowane i to może doprowadzić do ich śmierci? Dlatego rodzicu… Obserwuj to, co dzieje się z Twoim dzieckiem. Walcz i nie dopuść do tego, co spotkało nas. Moja córka, Mallory, była pełna życia, była cheerleaderką, dobrą uczennicą, kochaną siostrą, wnuczką… Nigdy nie wybaczę sobie tego, co sobie zrobiła. Zacznij dziś przyglądać się swojemu dziecku, zanim znajdziesz się na moim miejscu…"

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.