Trwa ładowanie...

NANCARE® MAMA LACTO+™ - wsparcie przy problemach z laktacją

Avatar placeholder
28.06.2023 11:58
Materiał sponsorowany przez Nestle
NANCARE® MAMA LACTO+™ - wsparcie przy problemach z laktacją
NANCARE® MAMA LACTO+™ - wsparcie przy problemach z laktacją (Materiały Partnera)

Mleko mamy to najlepszy pokarm dla niemowlęcia. Nie każdej kobiecie karmienie piersią przychodzi jednak z łatwością, dlatego wiele maluszków nie jest karmionych naturalnie. Kluczowe jest tu wsparcie otoczenia i profesjonalne doradztwo laktacyjne. Pomóc mogą także galaktogogi, czyli składniki, takie jak kozieradka - powszechnie znana i tradycyjnie stosowana do naturalnego stymulowania produkcji mleka w okresie laktacji, zawarta w nowym suplemencie diety NANCARE MAMA LACTO+.

Mleko Mamy jest najlepsze!

Mleko mamy to pokarm perfekcyjnie skomponowany przez naturę. Zawiera zarówno składniki, które pozwalają dziecku zdrowo rosnąć i rozwijać się, jak laktoza, zdrowe tłuszcze czy wysokiej jakości białko, ale też substancje kluczowe dla budowania odporności najmłodszych – oligosacharydy mleka kobiecego (HMO). Jego skład dopasowuje się do aktualnych potrzeb dziecka – w zależności od wieku i płci maluszka, ale też pory dnia, a nawet pogody. Różna może być też jego kaloryczność, zawartość wody czy poszczególnych składników odżywczych.

Dzieci karmione mlekiem mamy rzadziej chorują i lżej przechodzą infekcje, mają też mniejsze ryzyko nadwagi i otyłości w przyszłości. To dlatego eksperci, w tym Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), zalecają wyłączne karmienie piersią przez pierwsze 6 miesięcy życia niemowlęcia i kontynuowanie karmienia mlekiem mamy także później, przy jednoczesnym stopniowym rozszerzaniu diety o pokarmy stałe.

Większość Mam chce karmić piersią od 1 dnia życia dziecka, niestety nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem. Dlaczego?

Jakie mogą być przyczyny problemów z laktacją?

Wraz z przyjściem na świat dziecka, kobieta uczy się nowej roli - bycia matką. Nowa sytuacja wywołuje szereg emocji, nierzadko trudnych oraz generuje sporo stresu. Zmęczenie, gorsze samopoczucie, lęk przed nowymi wyzwaniami i brak wiary w powodzenie karmienia piersią powoduje zaburzenia laktacji. Dlatego też tylko 1 na 3 mamy karmi swoje maleństwo piersią przez rekomendowany okres 6 miesięcy(1).

Laktacja polega na produkowaniu i wydzielaniu pokarmu. Proces ten rozpoczyna się już w czasie ciąży i jest regulowany przez hormony - prolaktynę i oksytocynę. Ssanie brodawki sutkowej przez dziecko stymuluje wytwarzanie przez przysadkę mózgową prolaktyny, która pobudza gruczoły mleczne do produkcji mleka. Właśnie dlatego, im częściej przystawiane jest dziecko do piersi, tym więcej mleka one produkują. Wytwarzanie oksytocyny zaś bardzo mocno związane jest z samopoczuciem kobiety, jej nastawieniem i psychiką. Hormon ten, obkurcza pęcherzyki mleczne w gruczołach piersiowych i powoduje wypływ pokarmu.

Kryzys laktacyjny może pojawić się w wyniku pogorszenia stanu psychicznego i emocjonalnego, a także nieprawidłowej techniki karmienia dziecka. Do najczęstszych przyczyn zaburzeń laktacji możemy zaliczyć także: zbyt krótkie karmienie lub zbyt długie przerwy między karmieniami, nieprawidłowe chwytanie brodawki sutkowej przez dziecko, dokarmianie dziecka butelką, ale także zły biustonosz, który powoduje ucisk gruczołów mlecznych i blokowanie kanalików, którymi wypływa pokarm.

(Materiały Partnera)

NANCARE® MAMA LACTO+™ - naturalne wsparcie dla mam karmiących piersią

NANCARE® MAMA LACTO+™ to produkt stworzony po to, aby mamy mogły karmić swoje dziecko, tak długo ile chcą. Jego skład oparty jest na bazie nasion kozieradki – rośliny, której wpływ na zwiększenie produkcji mleka kobiecego udowodniono naukowo.

Kozieradka to zioło znane i powszechnie stosowane w medycynie naturalnej. Pomaga w problemach z laktacją kobietom na całym świecie.

Spożycie tego suplementu diety nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Wystarczy go przyjmować dwa razy dziennie po dwie kapsułki - połknąć i popić odpowiednią ilością wody. Jeśli efekt jej działania, przy tym dawkowaniu, nie jest wystarczający - można zwiększyć dawkę dzienną po konsultacji położną lub lekarzem. NANCARE® MAMA LACTO+™ nie zawiera glutenu, cukru, żelatyny.

Suplement diety można stosować już 1. dnia po porodzie, natomiast nie należy go zażywać w okresie ciąży. Opakowanie zawiera 28 sztuk - w sam raz, aby ocenić czy suplement odpowiada potrzebom mamy.

Co jeszcze można dla siebie zrobić przy problemie laktacyjnym?

• Zapewnij sobie emocjonalne wsparcie, • korzystaj z pomocy bliskich w codziennych obowiązkach, • na wizytach patronażowych poproś położną o radę i ocenę sposobu karmienia- będziesz miała pewność czy przystawiasz je prawidłowo • korzystaj z porad ekspertów np. z programu Nestle Baby&me

Ważna Informacja: Nie stosować w czasie ciąży. Przechowywać w sposób nie dostępny dla małych dzieci. Suplement diety nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Przed użyciem należy zasięgnąć porady lekarza lub położnej. Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia bez konsultacji z lekarzem lub położną. W rzadkich przypadkach osoby uczulone na orzeszki ziemne, soję lub inne rośliny strączkowe mogą odczuwać objawy alergii.

1- WHO. Breastfeeding. World Health Organization Web site. https://www.who.int/health-topics/breastfeeding. Accessed July 2021

Materiał sponsorowany przez Nestle
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze