Trwa ładowanie...

Nagranie z Żar wstrząsnęło internautami. Tak zachowywała się matka

Avatar placeholder
11.06.2024 15:14
Skandaliczne zachowanie matki. Wszystko nagrał przechodzień
Skandaliczne zachowanie matki. Wszystko nagrał przechodzień (Facebook)

Wstrząsające nagranie z centrum Żar krąży w sieci. Przechodząca deptakiem osoba nagrała filmik, na którym widać matkę bijącą i szarpiącą małe dziecko. Sprawą zajęła się policja.

spis treści

1. Skandaliczne zachowanie matki

Kilka dni temu na facebookowej grupie pojawiło się nagranie z żarskiego deptaka. Choć widać zaledwie fragment, mrozi krew w żyłach. Kobieta idąca z wózkiem próbuje uspokoić płaczące dziecko.

- Co ty robisz, przesadzasz, uspokój się powiedziałam... - słychać na filmiku.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

W tonie matki czuć zdenerwowanie, chwilę później rozlega się dźwięk, który sugeruje, że maluszek został uderzony. Świadkowie zdarzenia byli wstrząśnięci tym, jak kobieta traktowała swoje dziecko.

"To co jest na filmiku, jest tylko urywkiem tego, co ta kobieta robiła swojemu dziecku. Dziecko było szarpane, bite, uderzane z otwartej ręki w twarz (na filmiku słychać uderzenie, a to było jedno z wielu, które zadała maluszkowi), miało wyginane rączki i palce przez matkę. Sama biegłam z kamienicy z drugiego pietra, by zareagować i nagrałam tylko taki urywek stając koło niej, jednak cała akcja (słyszana przeze mnie z kamienicy, a punkt kulminacyjny widziany z okna mieszkania - toczyła się od początku baru Ekspresso w kierunku warzywniaka Lubanicki). Ludzie komentowali zachowanie kobiety, gdy zwróciłam jej uwagę, jednak nikt nie wstawił się ,,fizycznie” za mną,by ją zatrzymać i zadzwonić na służby. Sama bałam sie ją zatrzymywać, ponieważ była agresywna" - relacjonuje autorka nagrania.

Filmik urywa się, gdy nagrywająca kobieta konfrontuje matkę.

2. Jak się zachować?

Sprawa trafiła na policję. Jak poinformowała rzeczniczka żarskiej policji, nadkom. Aneta Berestecka, w sprawie nie są udzielane żadne informacje. Podpowiada jednak, jak zachować się, gdy jesteśmy świadkami takiej sytuacji.

- Gdy jesteśmy świadkami przemocy, należy niezwłocznie zadzwonić pod nr 112 i poinformować służby o zajściu. Szczególnie jeśli krzywda dzieje się dziecku, które nie ma możliwości obrony, powinniśmy zawsze reagować. W takiej sytuacji film czy zdjęcie może być dowodem w sprawie.

Jeśli podejrzewasz, że dziecku dzieje się krzywda, koniecznie powiadom o tym Ośrodek Pomocy Społecznej.

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze