Trwa ładowanie...

Moda na odchudzanie zimnem

Avatar placeholder
24.04.2018 14:48
Moda na odchudzanie zimnem
Moda na odchudzanie zimnem

Nieinwazyjne metody wyszczuplania wybranych partii ciała, w tym kriolipoliza, to jedne z najczęściej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej. Nic dziwnego – jak podają badania, brzuch poprawia już ponad połowa wszystkich Polek odwiedzających gabinety.

Z danych Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastyków (ISAPS) wynika, że co najmniej od pięciu lat usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej utrzymuje się w trójce najpopularniejszych zabiegów na świecie. W Polsce sytuacja ma się podobnie.

Jak pokazują najnowsze badania Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, brzuch poprawia ponad połowa wszystkich pacjentek odwiedzających gabinety medycyny estetycznej (53 proc.). W świetle tych informacji nie dziwi fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które obiecują, że skutecznie wymodelują sylwetkę i precyzyjnie usuną niechciane fałdki tłuszczu.

1. Moda na kriolipolizę

Zobacz film: "Zalety i wady porodu w domu"

Przełomową oraz jedną z najpopularniejszych metod usuwania tkanki tłuszczowej jest obecnie kriolipoliza. To zabieg przeznaczony dla osób, którym inne działania, takie jak dieta i ćwiczenia, nie przyniosły upragnionych efektów. Jest to również alternatywa dla osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie mogą poddać się zabiegom z falami dźwiękowymi, laserami czy chirurgicznemu usuwaniu tkanki tłuszczowej.

Koncepcja kriolipolizy polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane, w skutek czego dochodzi ich do uszkodzenia, a następnie usunięcia z organizmu. Badania, które doprowadziły do powstania kriolipolizy, udowodniły wyjątkową wrażliwość komórek tłuszczowych na działanie niskiej temperatury bez naruszania pozostałych tkanek, skóry, mięśni i nerwów.

Jednak dopiero opracowane przez naukowców urządzenie CoolSculpting pozwala na precyzyjne aplikowania niskiej temperatury w tak różne miejsca, jak brzuch, uda, kolana, a nierzadko także plecy i biodra, co daje lekarzowi możliwość wykonywania zabiegu z dużą dokładnością.

2. Kriolipoliza krok po kroku

Kriolipoliza CoolSculpting wykonywana jest wyłącznie w gabinecie lekarskim pod nadzorem licencjonowanego specjalisty. W trakcie zabiegu wykorzystuje się wymienną głowicę, przypominającą nieco końcówkę odkurzacza, która na wybranym obszarze delikatnie zasysa skórę wraz z tkanką tłuszczową i przytrzymuje ją pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi.

Jest ona następnie schładzana przez określony czas (do godziny) i stale kontrolowana przez układ czujników. U części osób możliwe jest wystąpienie delikatnego zaczerwienienia i wrażliwości skóry, a w sporadycznych przypadkach także osłabienia czucia powierzchniowego, które ustępuje po ok. dwóch tygodniach.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są m.in. ciąża, karmienie piersią i rozległe blizny w miejscu przyłożenia głowicy urządzenia.

CoolSculpting zapewnia utratę do aż 27 proc. grubości tłuszczu. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć redukcję tkanki tłuszczowej, natomiast na pełny rezultat musimy poczekać ok. 2-3 miesiące. U większości osób jeden zabieg wystarczy do uzyskania upragnionego efektu.

W przypadku większego nagromadzenia tłuszczu w danej partii ciała, zabieg na tę samą okolicę można powtórzyć od razu lub po upływie 2 miesięcy od pierwszego. Pamiętaj jednak, że CoolSculpting nie jest zabiegiem odchudzającym, więc nie pomoże osobom z dużą nadwagą. W takich przypadkach polecane są dieta i wdrożenie kompleksowego programu leczenia otyłości.

Efekty przed i po CoolSculpting:

Zabieg CoolSculpting wykonamy w klinikach i gabinetach:

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie