Trwa ładowanie...

Mieszkali we trzech w jednym pomieszczeniu. Program “Nasz nowy dom” odmienił ich życie

W miejscowości Ostrówek w gminie Łochów (w województwie mazowieckim) leży dom rodzinny pana Piotra i jego dwóch synów. Los nie szczędził mężczyźnie trosk — najpierw odeszła od niego żona, potem trzykrotnie przeszedł zawał serca. Rodzina mieszkała w jednym pokoju.

Zobacz film: "Jakie zasady powinny przyświecać samotnym rodzicom?"

spis treści

Historię pokazano w czwartek 11 maja 2017 roku w programie "Nasz nowy dom" w Polsacie.

Kamil ma 20 lat, skończył technikum informatyczne. Od dziecka marzy o tym, by zostać policjantem. Obecnie pomaga tacie utrzymać rodzinę, ale chciałby uczyć się w szkole policyjnej. Młodszy syn pana Piotra, 12-letni Dominik, jest dzieckiem autystycznym. Chłopiec uczęszcza do szkoły specjalnej. Wymaga wyjątkowego traktowania, uwagi i opieki ze strony najbliższych oraz współpracy z logopedą. 12-latek jest zafascynowany kosmosem. Pan Piotr ma jeszcze córkę, która założyła swoją rodzinę i nie mieszka z braćmi.

 5 znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć o autyzmie u dziecka
5 znaków ostrzegawczych, które mogą świadczyć o autyzmie u dziecka [6 zdjęć]

Autyzm dotyka około 1 proc. ludzi na świecie, według danych Centers for Disease Control and Prevention....

zobacz galerię

1. Nieszczęścia chodzą parami

Piotr ma za sobą ciężki okres. Najpierw po 20 latach małżeństwa odeszła od niego żona. Informacja ta była zaskoczeniem nie tylko dla mężczyzny, ale i dla synów.

- Dla nas to był szok. O tej całej sytuacji nie chcę rozmawiać z matką — wspomina Kamil.

Dom rodziny Kamińskich przed remontem
Dom rodziny Kamińskich przed remontem (polsat.pl)

Po rozwodzie sąd przyznał opiekę nad synami panu Piotrowi. Ponadto w ciągu jednego roku (w 2016) samotny ojciec aż trzy razy przeszedł zawał serca. Teraz sam potrzebuje opieki.

Przeczytaj koniecznie

2. Nowy dom

Trzyosobowa rodzina pana Piotra mieszkała w części niewielkiego domu, w której brakowało miejsca do zabawy dla Dominika i nauki dla Kamila. Ze względu na problemy ze zdrowiem (mężczyzna cierpi na chorobę zakrzepową), lekarze zabronili mu podejmować działania wymagające wysiłku fizycznego. Nie mógł samodzielnie przeprowadzić remontu.

Łazienka przed remontem
Łazienka przed remontem (polsat.pl)

- Najważniejsze są dla mnie dzieci. To dla nich chciałbym zrobić remont, ale niestety sam nie dam rady — przyznał mężczyzna.

Wyremontowana łazienka
Wyremontowana łazienka (polsat.pl)

Dom praktycznie się rozpadał. Dach pokrywał niebezpieczny eternit, na ścianach łazienki bez glazury pojawiła się wilgoć i pleśń. Mieszkanie wymagało renowacji również ze względu na to, że synowie pana Piotra dorastają i potrzebują prywatności. Do tej pory musieli dzielić przestrzeń z tatą (wszyscy spali w jednym pokoju na trzypiętrowym łóżku).

Dom rodziny Kamińskich po remoncie
Dom rodziny Kamińskich po remoncie (polsat.pl)

Na szczęście ekipa programu “Nasz nowy dom” z prowadzącą Katarzyną Dowbor na czele w ciągu zaledwie 5 dni wyremontowała dom rodziny Kamińskich. Pan Piotr wraz z synami mogą zacząć nowe życie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.