Trwa ładowanie...

Miała dziwne objawy podczas ciąży. Gdy wybudziła się ze śpiączki, usłyszała tragiczną wiadomość

 Kamil S. Sikora
12.03.2022 14:42
Miała dziwne objawy podczas ciąży. Gdy wybudziła się ze śpiączki, usłyszała tragiczną wiadomość
Miała dziwne objawy podczas ciąży. Gdy wybudziła się ze śpiączki, usłyszała tragiczną wiadomość (Facebook)

Louise Prashad była w szóstym miesiącu ciąży, gdy nagle zaczęła doświadczać dziwnych symptomów. Lekarze zbagatelizowali objawy i uznali, że w przypadku ciąży bliźniaczej są zupełnie normalne. Błędna diagnoza okazała sie być tragiczna w skutkach.

spis treści

1. Postanowiła skonsultować niepokojące objawy z lekarzem

29-letnia Louise Prashad miała urodzić bliźnięta. Była w szóstym miesiącu ciąży, gdy zaczęły pojawiać się u niej objawy, których do tej pory nie doświadczała. Kobieta zmagała się silnym bólem brzucha, miała żółtą i swędzącą skórę, pojawiły się też krwawienia z nosa i jamy ustnej. Czuła, że jest ciągle zmęczona.

Symptomy postanowiła skonsultować z lekarzem, ale ze szpitala została odesłana z kwitkiem. Powiedziano jej, by się nie martwiła, bo objawy, o których mówi, mogą pojawiać się podczas ciąży bliźniaczej. W 37. tygodniu ciąży doszło jednak do krwawienia z pochwy i kobieta trafiła na ostry dyżur. Stamtąd również odesłano ją do domu.

2. Lekarze odesłali ją do domu

Zobacz film: "Matka chłopca, który zmarł na grypę, ostrzega innych rodziców"

Po powrocie Lousie zaczęła wymiotować krwią. Wezwana karetka przetransportowała ciężarną do szpitla, gdzie została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarze przekazali jej mężowi, że ma zakażenie krwi. Zdiagnozowali też niewydolność wielonarządową. Po jakimś czasie okazało się, że u ciężarnej rozwinęło się ostre stłuszczenie wątroby ciężarnych. To rzadkie, ale gwałtownie przebiegające schorzenie, które dotyka jedną na 10 tys. przyszłych mam.

Louise Prashad została wprowadzona w stan śpiączki
Louise Prashad została wprowadzona w stan śpiączki (Facebook)

3. Matka przekazała jej tragiczną wiadomość

Gdy kobieta została wybudzona ze śpiączki, dowiedziała się, że jej bliźniaki nie żyją.

- Moja mama weszła do sali i przekazała mi, że Mii i Leo już tu nie ma. To było najbardziej traumatyczne doświadczenie w moim życiu - powiedziała Lousie w jednym z udzielonych wywiadów.

I chociaż wtedy małżeństwo straciło wszelką nadzieję na potomstwo, to w 2018 roku Louise urodziła córeczkę, której dała na imię Ava.

- W chwili, gdy ją zobaczyłem i usłyszałem jej płacz, pomyślałam "ona jest tutaj i mogę przestać się bać".

Ava chce, aby jej historia poszła w świat i dotarła do kobiet, które straciły dzieci. Kiedyś jej świat się zawalił i chociaż nigdy nie zapomni o swoich dzieciach, to dziś znowu jest szczęśliwa.

Louise z mężem i córeczką Avą
Louise z mężem i córeczką Avą (Facebook)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze