Trwa ładowanie...

Mama ostrzega przed zabawkami do kąpieli. To przez to twoje dziecko może być ciągle chore

Mama postanowiła sprawdzić, co kryje się w środku typowej zabawki przeznaczonej do zabawy podczas kąpieli. Kiedy przecięła gumowego hipcia była w szoku. Cały środek zabawki był wypełniony lepką, brązową pleśnią. Teraz ostrzega innych rodziców, żeby lepiej sprawdzali, czym bawią się ich maluchy, bo nieświadomie mogą je narażać na ogromne niebezpieczeństwo.

Zobacz film: "Jak usunąć pleśń z silikonu w kabinie prysznicowej?"
spis treści

1. Mama pokazała, ile pleśni kryje się w popularnej zabawce

Gumowe kaczuszki, hipcie i piłeczki - to jedne z najpopularniejszych zabawek, które mają umilić maluchom czas kąpieli. Małe dzieci bardzo często w trakcie wodnych zabaw biorą wszelkie dostępne przedmioty do buzi, potrafią też napić się wody prosto z wanny.

@seven4eight748 these bath toys have been sitting for a while but still...#crazy#mould#bathtoys#ohno#fyp#foryou#parentsoftiktok #kidsbathtoys ♬ Oh No - Kreepa

Jakie mogą być konsekwencje, pokazała jedna z mam. Rozcięła nożem gumową zabawkę, którą jej dziecko chętnie się bawiło. Cały środek hipcia był wypełnionych kleistą mazią, tymczasem jej dziecko prawie każdego dnia miało z nią kontakt podczas niewinnych zabaw wodnych.

2. Sprawdź, co kryje się zabawkach, którymi twoje dziecko bawi się podczas kąpieli

Bez wahania wyrzucamy wszystkie produkty, na których zauważymy pleśń. Tymczasem okazuje się, że nasze dzieci prawie codziennie mogą brać do buzi przedmioty, w których rozwinął się toksyczny grzyb. To może mieć bardzo niekorzystny wpływ na ich zdrowie, zwłaszcza jeżeli dzieci są alergikami lub astmatykami. Jeżeli nasze dziecko często chorowało, to może być jedną z przyczyn. Dodatkowo pleśń wytwarza mykotoksyny, czyli związki rakotwórcze.

W środku gumowych zabawek do kąpieli zbiera się pleśń
W środku gumowych zabawek do kąpieli zbiera się pleśń (TikTok)

Jeżeli wasze dzieci również używają zabawek podczas kąpieli, koniecznie sprawdźcie, czy mają zagłębienia, w których może się zbierać pleśń. Większość gumowych zabawek ma niewielkie otwory, przez które do środka dostaje się woda. Jeżeli przedmioty nie będą po każdej kąpieli odpowiednio osuszone, bardzo szybko w środku zbierze się mnóstwo pleśni.

3. Jak wybrać bezpieczne zabawki do kąpieli?

Przede wszystkim wybieraj zabawki, które da się łatwo wyczyścić i osuszyć. Jest również sposób, żeby nie rezygnować z gumowych zwierzaków, które maluchy uwielbiają. Tego typu zabawki trzeba wcześniej zabezpieczyć. Wystarczy przed pierwszym użyciem szczelnie zatkać otwór, przez który dostaje się do środka woda. Można to zrobić np. przy użyciu pistoletu do kleju na gorąco. Zabawki powinniśmy regularnie czyścić i sprawdzać, czy nadal są dobrze zabezpieczone.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.