Trwa ładowanie...

Mama dzieli się ratującą życie sztuczką. Tym dziecko może się udławić

Wychowanie i opieka nad małymi dziećmi mogą być bardzo trudne, dla młodych rodziców. Nie ma instrukcji obsługi, która opisywałaby, jak się obchodzić z dzieckiem. Nie istnieje też spis przedmiotów, którymi można się zadławić. W związku z tym ratowniczka medyczna i mama dwójki dzieci podzieliła się trikiem, który pozwala łatwo określić, czy dana rzecz może być niebezpieczna dla dziecka.

Zobacz film: "Pierwsza pomoc przy zadławieniu ością"

1. Ryzyko udławienia

W filmie opublikowanym na jej stronie na Instagramie, Nikki składa kciuk i palec wskazujący, tworząc okrąg. Kobieta wyjaśniła, że wszystko, co może zmieścić się przez ten otwór, może stwarzać ryzyko zadławienia. By zobrazować swoją teorię, Nikki wrzuciła przedmioty takie jak: wiśnie, popcorn, winogrona, moneta i zabawki.

"W ten sposób sprawdzam, czy jedzenie lub małe przedmioty mogą potencjalnie stanowić zagrożenie dla moich dzieci" - mówi.

Okrąg stworzony z palców odpowiada mniej więcej wielkości dróg oddechowych dziecka w wieku 0-3 lat. Jeśli cokolwiek się w nim zmieści, może być śmiertelnie niebezpieczne.

Nikki wyjaśniła dalej, że wiele rzeczy będzie pasować wielkością, podczas gdy inne będą za duże, a niektóre będą blokować drogi oddechowe. Oznacza to, że należy zachować ostrożność, jeśli takie przedmioty znajdują się w zasięgu dziecka.

2. Trik dla rodziców

Ratowniczka dodaje, że artykuły spożywcze, które prawie mieszczą się w otworze, muszą zostać pokrojone na łatwiejsze do połknięcia kawałki, a małe zabawki nie powinny znajdować się w zasięgu dziecka.

"Ten trik został stworzony, aby pomóc ci zmniejszyć ryzyko zadławienia i potencjalnie uratować życie maleństwa - napisała. - Weźmy na przykład winogrona, jeśli nie w ćwiartkach, pełne winogrona mogą całkowicie zablokować drogi oddechowe. Pomaga to uświadomić, że pewne obiekty, które pasują do rozmiaru tego otworu, mogą stwarzać ryzyko zadławienia".

Nikki podzieliła się trikiem
Nikki podzieliła się trikiem (Instagram)

"Pomoże Ci to przy podejmowaniu decyzji o zakupie zabawek, a nawet przy przygotowywaniu jedzenia dla twojego dziecka" – dodała.

Sztuczka została doceniona przez użytkowników, którzy dziękowali Nikki w komentarzach za podzielenie się tym pomysłem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza