Trwa ładowanie...

Kiełbaski z hot doga niebezpieczne dla dzieci. Mogą powodować zadławienia

Popularna parówka ma idealny rozmiar, aby utknąć w przełyku dziecka. Duży kęs może prowadzić nawet do śmierci. Sprawdź, jak tego uniknąć.

Zobacz film: "Najlepsza pora na seks, kiedy starasz się o dziecko"

spis treści

1. Letnie fast foody

W okresie wiosennym i letnim częściej sięgamy po fast foody. Hot dogi, hamburgery i zapiekanki kuszą na każdym rogu. Jest to szybkie, tanie jedzenie, a dzieciaki je kochają.

Czy może stać się dla nich niebezpieczne? Małe dzieci mają wąski przełyk. Do 4. roku życia nie mają również świadomości jego szerokości. Ryzyko zadławienia parówką rośnie.

2. Jak uniknąć zadławienia - kontrola zawartości talerza

Wszystkie pokarmy dla małych dzieci powinny być pocięte na mniejsze części. Szczególną uwagę należy zwrócić na jedzenie o obłych kształtach, takich jak parówka. Przecięta wzdłuż, a następnie na mniejsze części, w zależności od wieku dziecka, eliminuje ryzyko zadławienia. Ta zasada dotyczy wszystkich obłych potraw: winogron, bananów, czereśni i wiśni.

3. Czym jest zadławienie

Jest to stan zagrożenia życia, na który należy reagować natychmiast. Wczesna reakcja pozwoli zapobiec utracie przytomności. Niedrożność górnych dróg oddechowych może być spowodowana łapczywym spożywaniem pokarmów lub połknieciem niewielkiego przedmiotu.

Pierwszym objawem jest kaszel i długie łapanie oddechu. Do całkowitej niedrożności dochodzi, gdy kaszel ustaje. Wówczas potrzebna jest nasza interwencja i udzielenie pierwszej pomocy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza