Maluch podbił TikToka. Został okrzyknięty "35-letnim dzieckiem"
Joao Miguel szturmem podbił internet. Użytkownicy TikToka okrzyknęli malucha "35-letnim dzieckiem". Jak jego wyjątkowy wygląd tłumaczą lekarze?
1. Brodaty maluch
Joao Miguel z Brazylii powoli wyrasta na małą gwiazdę TikToka. Wszystko przez jego gęste włosy, imponujące brwi i brodę.
Niecodzienne owłosienie sprawiło, że konto na TikToku chłopca - które założyli jego rodzice - obserwuje już 117 tys. osób. Natomiast filmiki z udziałem małego Joao zebrały już ponad 3,5 miliona polubień.
@babyjoaomiguel07 ♬ som original - Tal pai tal filho
Rodzice chłopca twierdzą, że maluch jest całkowicie zdrowy i rozwija się prawidłowo. Jednak nie wyjaśniają, skąd u ich syna pojawiło się owłosienie w typowych dla mężczyzn miejscach.
Oczywiście internauci już zabrali się za diagnozowanie dziecka. Wielu z nich twierdzi, że maluch ma problemy hormonalne. Pojawiają się również głosy, że za imponujący zarost chłopca odpowiada zwiększone lanugo, czyli meszek płodowy.
Pojawia się on około piątego miesiąca ciąży i znika między siódmym a ósmym, czasem jest widoczny u noworodków. Można porównać go do futra lub sierści zwierząt.
Zadaniem lanugo jest ochrona delikatnej skóry płodu przed niekorzystnym działaniem wód płodowych. Skóra pod wpływem długotrwałego moczenia mogłaby ulec uszkodzeniu, czemu lanugo skutecznie zapobiega.
Dzieci urodzone w terminie rzadko rodzą się z lanugo. Dużo częściej jego pozostałości można dostrzec u wcześniaków. W tym przypadku włoski te są grubsze i utrzymują się jeszcze jakiś czas po porodzie.
2. "35-letnie dziecko"
Internauci żartobliwie komentują wygląd chłopca. Okrzyknęli go nawet "35-letnim dzieckiem".
Oto niektóre z komentarzy:
"Ma brodę, której pozazdrościłby mu niejeden facet",
"Może wyjść ze sklepu monopolowego z 12-pakiem bez zadawania pytań",
"Miguel odwiózł mamę do domu po tym, jak go urodziła".
A jak wygląd chłopca tłumaczą lekarze? Portal "Today's Parent" poprosił o opinię pediatrę.
- Jeśli twoje dziecko urodzi się z lanugo, zniknie ono w ciągu kilku dni lub tygodni. W niektórych kulturach owłosienie na ciele może występować intensywniej i utrzymywać się dłużej niż kilka pierwszych miesięcy życia - zaznaczyła pediatra Beverly Kupfert.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl