Trwa ładowanie...

Ma zastąpić Czarnka. Barbara Nowak o "zbiorowym samobójstwie"

Avatar placeholder
15.12.2023 14:03
Barbara Nowak o Barbarze Nowackiej. "Promotorka mordowania nienarodzonych"
Barbara Nowak o Barbarze Nowackiej. "Promotorka mordowania nienarodzonych" (East News)

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak skomentowała nieoficjalne doniesienia mediów, jakoby to Barbara Nowacka z Koalicji Obywatelskiej miała przejąć stery resortu edukacji i tym samym zastąpić Przemysława Czarnka z PiS. Stwierdziła, że ta decyzja to "wdrożenie planu na zbiorowe samobójstwo". Pod postem Nowak pojawił się grad komentarzy.

spis treści

1. Barbara Nowak o przyszłej minister edukacji

W czwartek (23 listopada) Wirtualna Polska, powołując się na nieoficjalne źródła, informowała, że zapadła ostateczna decyzja w sprawie ministerstwa edukacji i nauki. Osobę, która zastąpi Przemysława Czarnka, wskaże Koalicja Obywatelska, a nie Lewica. Z kolei "Gazeta Wyborcza" podała, że stery resortu edukacji ma objąć Barbara Nowacka.

Pomysł powierzenia resortu edukacji KO i Nowackiej skomentowała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Zobacz film: "Agnieszka Ziółkowska o in vitro. "Niepłodność to choroba""

"Pomysł zastąpienia ministra ed. PiS, który broni życia ludzkiego na promotorkę mordowania nienarodzonych KO jest wdrożeniem planu na zbiorowe samobójstwo. Nie rozum, tylko seks bez odpowiedzialności, śmierć w zasięgu ręki dla każdego. Segregacja, śmierć dla niechcianych, chorych" - napisała w sobotę (25 listopada) na platformie X (dawniej Twitter).

2. "Proces o zniesławienie coraz bliżej"

Pod postem małopolskiej kurator pojawiło się mnóstwo komentarzy. Internauci zarzucali jej mowę nienawiści.

Oto niektóre wpisy:

"Niewiarygodne, każdym kolejnym wpisem potwierdza pani, że nie ma żadnych granic absurdu, fanatyzmu, każdy kolejny jest gorszy, choć zawsze się wydaje, że nic głupszego i bardziej pogardliwego się nie da napisać. Brzydzę się panią. Jest pani chorą z nienawiści złą osobą",

"Proces o zniesławienie coraz bliżej. Będzie Pani mogła swoje chore insynuacje w sądzie udowodnić. Zakład, że pójdzie Pani w niepoczytalność?",

"Czytam i oczom nie wierzę, że można tak na poważnie",

"Dobrze, że Pani czas także pomału się kończy... Wolę postępowego ministra niż o średniowiecznych poglądach jak ustępujący niebawem Czarnek" - czytamy.

Najprawdopodobniej to już ostatnie dni Barbary Nowak na stanowisku małopolskiej kurator oświaty. Straci je wraz z powołaniem nowego koalicyjnego rządu. Zapowiedź jej odwołania w czasie kampanii wyborczej była zgodnie deklarowana przez kandydatów KO, Lewicy i Trzeciej Drogi.

Ostatnio o kurator Nowak znów zrobiło się głośno. Wszystko za sprawą wywiadu, którego udzieliła Wirtualnej Polsce. Mówiła w nim o ataku na Jana Pawła II, o rzekomo istniejących pokojach do masturbacji w szwedzkich przedszkolach, ostrzegała przed Unią Europejską, podważała skuteczność szczepionek mRNA, a tęczową flagę nazwała "nośnikiem ideologii, która niesie śmierć i nie ma szacunku do życia i człowieka". Zdradziła także, co zrobi ze świętymi obrazami, gdy opuści swój gabinet.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze