Trwa ładowanie...

Kurator Nowak agituje za PiS. Pisze o "wdzięcznych społecznościach"

Avatar placeholder
12.10.2023 16:09
Kurator Nowak chwali się mszami w szkołach. Pisze też o "wdzięcznych społecznościach"
Kurator Nowak chwali się mszami w szkołach. Pisze też o "wdzięcznych społecznościach" (East News)

Zbliżają się wybory parlamentarne, które zaplanowane zostały na 15 października. To czas intensyfikacji działań polityków, którzy agitują za swoimi partiami na najróżniejsze sposoby. Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak na Twitterze chwali PiS, czyli partię obecnie rządzącą. Nie wszyscy są zadowoleni z tego, co napisała.

spis treści

1. Barbara Nowak na Twitterze

Kurator Barbara Nowak zasłynęła licznymi odważnymi wypowiedziami dotyczącymi m.in. aborcji, religii czy edukacji. Jej wpisy w internecie czy komentarze w radio czy telewizji są szeroko komentowane i nierzadko budzą skrajne emocje.

Przypomnijmy, że we wrześniu Nowak ogłosiła powstanie organizacji nauczycielskiej, która będzie przekazywała uczniom wartości religijne. Ich krzewienie wydaje się być zresztą ważnym elementem pracy kurator, która często podkreśla, jak ważna jest dla niej wiara chrześcijańska.

2. Kurator oświaty agituje za PiS

Zobacz film: "Nie tylko ilość snu jest ważna. Liczy się też jakość"

Nowak nie ustaje też w agitacji wyborczej. Mimo że panuje powszechne oburzenie związane z obecną sytuacją w polskiej oświacie, a same szkoły powinny być co do zasady apolityczne, 11 października przekazała na X (dawnym Twitterze), że tylko obecny rząd dba o dobro dzieci.

"W ciągu 8 lat pracy jako Małop. Kurator Oświaty nie zgodziłam się na likwidację ponad 20 szkół, kilkunastu domów kultury i in. Wdzięczne społeczności mówią, że zagłosują na PiS, bo tylko ten rząd dba, by dzieci miały blisko do szkoły, dobre warunki do nauki i uprawiania sportu" - napisała.

Dzień później dodała listę "zasług" Koalicji dla Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży przy Małopolskim Kuratorze Oświaty. Wspomniała m.in. o "nie poddawaniu się dyktatowi LGBT" oraz rozpoczynaniu uroczystości szkolnych mszami.

"Dbamy o wszystkich uczniów, nie poddajemy się dyktatowi LGBT. Nasi uczniowie są najlepsi w Polsce w egzaminach po szkole podstawowej i w maturalnych. Uroczystości szk. zaczynamy Mszą Św. Kochamy Boga i Polskę! " - czytamy.

3. Reakcje na wpisy Nowak

Jak w przeszłości także i te wpisy kurator zelektryzowały opinię publiczną. Pozytywnych komentarzy pod jej tweetami jest niewiele. Całe mnóstwo osób zarzuca jednak jej oraz partii Prawo i Sprawiedliwość "dewastację" polskiej edukacji i życie "w oderwaniu od rzeczywistości".

Oto wybrane komentarze:

"Problem polega na tym, że dzieci już prawie nie ma, dzięki Wam";

"Pani już dziękujemy, ogrom niepotrzebnej i szkodliwej pracy nie do ocenienia. Proszę pissowską ideologię spakować do kuwety. Do niewidzenia się";

"Pani jest oderwana od rzeczywistości i żyje w stworzonym przez siebie innym wymiarze";

"Wdzięczne społeczności? Wie pani, jeżeli kilkoro rodziców tupie nogami, żeby podjechać do szkoły w innym miejscu niż pod nosem, bo nie interesuje ich skąd samorząd ma wziąć środki na utrzymanie obiektu i ludzi, to nie najlepiej świadczy o pani";

"Kuratorem oświaty była pani koszmarnym. Jak człowiek nie słucha swojego sumienia, a zamiast tego wierzy ślepo autorytetom, to nie powinien zajmować się kształceniem, ani wychowaniem dzieci i młodzieży";

"A te podwójne roczniki i dewastacja polskiej edukacji to też pani dzieło?";

Uczniowie z ponad 10 krakowskich szkół wzięli udział w prawyborach. W sumie swój głos oddało 2923 uczniów. Wśród nich wygrała Koalicja Obywatelska, która zdobyła 34,8 proc. głosów. Na PiS zagłosowało jedynie 5,6 proc. uczniów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze