Trwa ładowanie...

LINK4 Mama: Baby blues czy depresja poporodowa? Jak je odróżnić i sobie z tym poradzić?

Avatar placeholder
21.07.2018 13:48
LINK4 Mama: Baby blues czy depresja poporodowa? Jak je odróżnić i sobie z tym poradzić?
LINK4 Mama: Baby blues czy depresja poporodowa? Jak je odróżnić i sobie z tym poradzić? (123rf)

Smutek, przygnębienie, lęki, wyrzuty sumienia, permanentne zmęczenie i wyczerpanie to mogą być niektóre z objawów tzw. baby bluesa czyli specyficznego stanu emocjonalnego, w który często wpadają młode mamy tuż po porodzie. Nie jest to depresja poporodowa, ale baby bluesa też nie należy lekceważyć. Czasem warto skonsultować się z psychologiem. I taką możliwość daje skomponowane specjalnie dla mam ubezpieczenie LINK4 Mama.

Wracasz do domu z maleństwem, wszystko wydaje się być w porządku, rodzina cię wspiera, a mimo to zamiast się cieszyć, wciąż płaczesz i czujesz, że brakuje ci energii? To może być baby blues. Szczególnie narażone na baby bluesa mogą być kobiety, które mami zostały po raz pierwszy. To właśnie im nowe obowiązki i nowa rola mogą jawić się jako przeszkoda nie do pokonania.

– I właśnie w takich sytuacjach warto porozmawiać z kimś, kto nas wzmocni i powie, że "damy radę". Taką osobą może być ktoś bliski, ale nie zawsze młode mamy chcą rozmawiać o swoich rozterkach z mamą, koleżanką czy mężem. Wówczas warto skorzystać z pomocy psychologa i my w LINK4 Mama taką możliwość przygotowaliśmy – mówi Joanna Talaśka, dyrektor komunikacji marketingowej w LINK4.

W ramach pakietu LINK4 Mama ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci dwa spotkania z psychologiem, który pomoże uporządkować i oswoić strach młodej mamy.

– Bo strach jest czymś normalnym, ale naprawdę można go oswoić. Warto dołączyć do mam, które nie boją się bać – dodaje Talaśka.

Pakiet LINK4 Mama to unikalne w Polsce ubezpieczenie wypracowane z kobietami i z myślą o nich. Zawiera między innymi ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla mamy.

Ubezpieczyciel weźmie odpowiedzialność za to, że urwis zniszczy w sklepie drogie kosmetyki lub piłką wybije szybę w samochodzie sąsiada.

Ubezpieczenie Assistance Szybka Pomoc pokryje także koszty pomocy domowej, która zrobi zakupy, posprząta mieszkanie czy ugotuje obiad, gdy mama w konsekwencji nieszczęśliwego wypadku wymagającego leżenia nie będzie mogła zająć się domem.

Zobacz film: "LINK4 Mama - mama w stresie"

Drugi pakiet ubezpieczeń LINK4 dziecko, to także ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka. Nie tylko w szkole, ale także na zajęciach dodatkowych. Pełna oferta i szczegóły pakietu znajdziesz na link4mama.pl.

LINK4 Mama można kupić pod numerem 604 14 14 14 lub u agentów.

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Advertisement