Trwa ładowanie...

Lidia, Laura i Lea - w Gdańsku urodziły się wyjątkowe trojaczki

 Katarzyna Krupka
26.11.2018 14:41
Lidia, Laura i Lea - w Gdańsku urodziły się wyjątkowe trojaczki
Lidia, Laura i Lea - w Gdańsku urodziły się wyjątkowe trojaczki

W Gdańsku na świat przyszły trojaczki jednojajowe. Lidia, Laura i Lea urodziły się w 31 tygodniu ciąży.

To ciąża, która zdarza się niezwykle rzadko. Najczęściej informacje o takich przypadkach podają zagraniczne media. Tym razem trojaczki jednojajowe przyszły na świat w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.

Lea (wspieram.to)
Lea (wspieram.to)

Pomimo tego, że dziewczynki urodziły się przed terminem i najbliższy czas będą musiały spędzić w szpitalu, są zdrowe. Mogą już jeść i oddychać samodzielnie. Mama wyjątkowych dziewczynek również czuje się dobrze.

Zobacz film: "Jak wyglądają sławne siedmioraczki?"
Lidia (wspieram.to)
Lidia (wspieram.to)

1. Jednojajowe trojaczki

Trojaczki przyszły na świat 16 listopada. Lidia, która urodziła się jako pierwsza waży 1,71 kg. Kolejna na świat - zaledwie minutę po swojej siostrze - przyszła Laura. Dziewczynka waży 1,74 kg. Ważąca 1,5 kg Lea urodziła się ostatnia.

Laura (wspieram.to)
Laura (wspieram.to)

Mama dziewczynek na portalu wspieram.to prosi o pomoc przy zbiórce na wyprawkę dla swoich kruszynek. "Potrzebujemy jeszcze monitorów oddechu, mleka modyfikowanego, pieluch i innych środków higienicznych. Także chcielibyśmy dzieci zaszczepić na rotawirusy. Niestety szczepionka jest płatna" - pisze pani Anna Nurzyńska, mama trojaczek.

Szczęśliwej mamie gratulujemy, a wyjątkowym trojaczkom życzymy szybkiego powrotu do domu, w którym czeka na nie roczna siostra, Lilianna. Zachęcamy również do wsparcia mamy i jej córek. Pomóc można na stronie wspieram.to.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze