Trwa ładowanie...

Laptop dla dzieci

Avatar placeholder
28.03.2015 15:03
Laptop dla dzieci
Laptop dla dzieci (Zdjęcie autorstwa Steve'a Paine'a / CC BY-NC-ND 2.0)

Zakup laptopa dla dziecka wcale nie jest taką prostą sprawą. Istnieją urządzenia elektroniczne, które są dużo tańsze niż ich wersje dla dorosłych, jednak jedynie naśladują niektóre funkcje dostępne w standardowym laptopie. Nie są one kompatybilne z komputerem stacjonarnym ani z pozostałymi urządzeniami przenośnymi i są przeznaczone głównie do obsługiwania gier edukacyjnych lub do zabawy. Mogą one okazać się świetnym zakupem, jeżeli dziecko potrzebuje gier do nauki, jednak ten rodzaj laptopów nie pomoże dziecku w nauce szkolnej. Najlepiej od razu zaopatrzyć potomka w prawdziwy laptop, dzięki któremu w mig opanuje on obsługę komputera – zdolność szczególnie przydatną w dzisiejszym świecie.

spis treści
Laptop edukacyjny
Laptop edukacyjny

Zakup laptopa dla dziecka wcale nie jest taką prostą sprawą. Istnieją urządzenia elektroniczne, które

zobacz galerię

1. Oprogramowanie do laptopa dla dzieci

Zanim podejmie się decyzję o zakupie konkretnego laptopa dla dziecka, należy zastanowić się, jakich programów będzie potrzebowało do obsługi komputera. Jeżeli malec nie jest zapalonym graczem, najlepiej unikać drogich urządzeń, na których działać będą wszelkie możliwe gry komputerowe, oraz laptopów nowych. Zamiast najnowszego modelu, który dopiero pojawił się na polskim rynku, warto wybrać laptop, na którym dziecko uruchomi podstawowe programy funkcjonalne przydatne do odrabiania lekcji. Najpopularniejsze aplikacje szkolne to PowerPoint i Microsoft Office.

Zobacz film: "Kiedy rozpocząć trening czystości?"

Decyzję o podłączeniu Internetu lub udostępnieniu sieci bezprzewodowej również należy przemyśleć. Niektóre szkoły filtrują zawartość Internetu, natomiast pozostałe udostępniają całą jego treść. Rodzice powinni nadzorować dziecko surfujące w sieci, ponieważ kryje ona wiele potencjalnych zagrożeń dla malca. Poza tym możliwe jest zablokowanie wykrywania sieci bezprzewodowych przez laptop. W każdym razie, podczas zakupu komputera warto zastanowić się, czy dziecko będzie potrzebowało Internetu do skutecznej nauki.

2. Wybór laptopa dla dzieci

Kolejnymi czynnikami istotnymi podczas zakupu urządzenia są cena i wytrzymałość laptopa. Dziecko nie będzie tak ostrożne ze sprzętem jak dorosły, w związku z czym komputer będzie narażony na uszkodzenia. Wielu rodziców nie decyduje się na zakup urządzenia drogiego i opartego na najnowszych technologiach, stawiając na komputer, który obsłuży najważniejsze programy edukacyjne. Jeżeli jednak ktoś postanawia zakupić sprzęt nowej generacji, warto poszukać modelu trwałego. Dodatkowo, należy wyposażyć dziecko w mocne, ochronne etui lub torbę na laptopa.

Przed udaniem się do sklepu w celu wybrania laptopa dla dzieci, można zaczerpnąć informacji zawartych w opisach i opiniach na temat produktów zamieszczonych w serwisach internetowych sklepów elektronicznych. Wiele firm oferuje darmowe recenzje komputerów, dzięki którym można łatwo określić, które modele laptopów są niezawodne i posiadają funkcje przydatne dla dziecka. Równie ważna co wytrzymałość komputera jest jego cena. Jeżeli rodzic posiada określone fundusze, które może przeznaczyć na zakup urządzenia, warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej pozwalającej na ustalenie limitu cenowego sprzętu i wybrać produkt z danego zakresu.

Jeżeli w domu znajduje się komputer stacjonarny, warto wybrać laptopa kompatybilnego z domowym sprzętem. Przeważnie problem kompatybilności nie pojawia się, gdy oba urządzenia są komputerami PC, jednak nawet jeżeli posiadamy modele PC i Mac, trudności w interakcji urządzeń można rozwiązać za pomocą specjalnego oprogramowania.  

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze