Trwa ładowanie...

Które pielęgnacyjne kosmetyki dla dzieci wybrać?

Avatar placeholder
05.05.2022 15:18
Które pielęgnacyjne kosmetyki dla dzieci wybrać?
Które pielęgnacyjne kosmetyki dla dzieci wybrać? (Materiał Partnera)

Artykuł sponsorowany

O ile z kosmetykami dla noworodków i niemowląt nie mamy większego problemu, o tyle już nie każdy wie, po które kosmetyki do pielęgnacji sięgnąć, jeśli nasze dziecko ma już kilka lat. Przygotowaliśmy niezbędnik, w którym podajemy nie tylko sprawdzoną listę, ale też podpowiadamy, na co zwracać uwagę i czym kierować się podczas zakupu. Oto nasze wskazówki!

Jak kupować kosmetyki dla dzieci i na co zwracać uwagę?

Wiele mówi się o wyprawce kosmetycznej dla noworodków oraz dla niemowląt, jednak temat kosmetyków dla starszych dzieci nie jest już tak szeroko komentowany. Tutaj oczywiście dalej zwracamy ogromną uwagę na skład produktów, przy czym warto sięgać po naturalne kosmetyki dla dzieci bez substancji szkodliwych czy zapychających skórę. W przypadku kilkulatka mamy już szerszy pogląd na jego skórę – czy ma skłonność do alergii, przesuszeń, czy jest atopowa. Możemy więc jeszcze lepiej dopasować produkty do jego potrzeb.

Nie zapominajmy, by przestrzegać zaleceń producenta co do wieku. Jeśli na opakowaniu kosmetyków dla dzieci znajduje się informacja, by nie używać ich poniżej trzeciego, piątego czy szóstego wieku, to bezwzględnie się do niej stosujmy. Kluczowe są też atesty – Centrum Zdrowia Dziecka, Państwowego Zakładu Higieny, Instytutu Matki i Dziecka bądź innego ośrodka badawczego. Gwarantują one, że kupujemy przebadane i bezpieczne kosmetyki dla dzieci.

(Materiał Partnera)

Które kosmetyki pielęgnacyjne dla starszych dzieci kupić? Przegląd

Skompletowanie kosmetyków dla kilkuletnich dzieci nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Owszem, nie potrzebujemy już oliwki na ciemieniuchę czy maści na odparzenia okołopieluszkowe, jednak pojawiają się kolejne must have. Oto krótki przegląd niezbędników.

Krem do twarzy

Podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji skóry dziecka jest krem do twarzy. Nieco inny wybierzemy, gdy za oknem jest ciepło i słonecznie, a inny podczas silnych wiatrów i mrozu.

W pierwszym przypadku sięgnijmy po krem nawilżający z filtrem UV. Szczególnie polecane są filtry mineralne, chociaż do trzeciego roku życia powinniśmy unikać bezpośredniej ekspozycji dziecka na słońce. Wychodząc jednak na spacer czy plac zabaw, nie zapomnijmy dokładnie posmarować dziecka. Poparzenia słoneczne bardzo podrażniają skórę i powodują duży dyskomfort.

Natomiast jeśli chodzi o chłodniejsze miesiące, to tutaj zdecydowanie konieczny jest krem ochronny. Decydując się na jego zakup, przeanalizujmy skład. To ważne, bo taki kosmetyk dla dzieci nie powinien zawierać wody. Dlaczego? Przy dużym mrozie może podrażniać już i tak delikatną skórę dziecka, a co za tym idzie – zamiast chronić, to jej zaszkodzi.

Balsam do ciała

W codziennej pielęgnacji dbajmy nie tylko o twarz, ale i o całe ciało. Co najmniej po każdej kąpieli wklepmy w skórę dziecka nawilżający balsam. Szczególnie pamiętajmy o to przy skórze atopowej, suchej i ze skłonnością do do uczuleń. Niekiedy konieczne będzie sięgnięcie po specjalistyczne kosmetyki dla dzieci, które dostępne są wyłącznie w aptece – o silniejszym, skoncentrowanym działaniu.

Pomadka ochronna

Wśród kosmetyków do pielęgnacji dla kilkulatków powinna znaleźć się jeszcze pomadka ochronna do ust. Dzieci często oblizują usta, a w połączeniu z wiatrem i chłodem stają się one spierzchnięte. Wargi mogą też boleśnie popęuczuleń. Niekiedy konieczne będzie sięgnięcie po specjalistyczne kosmetyki dla dzieci, które dostępne są wyłącznie w aptece – o silniejszym, skoncentrowanym działaniu.kać. Pomadkę ochronną dobrze mieć zawsze w kieszonce kurtki i aplikować nie tylko przed wyjściem z domu, ale i zawsze, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Tutaj – podobnie jak w przypadku kremu do twarzy i balsamu do ciała – ważny jest jej skład. Możliwie najprostszy, bez parafiny ciekłej ani innych pochodnych ropy naftowej. Szukajmy natomiast olei, roślinnych ekstraktów oraz maska shea i wosku pszczelego.

Nie czekaj zatem i skompletuj kosmetyki dla swojego dziecka. Zastosuj się do naszych wskazówek, a przekonasz się, że są naprawdę pomocne!

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze