Trwa ładowanie...

Księżniczka Charlotte odziedziczyła talent po swojej babci. To miłość do tańca

 Monika Suszek
06.12.2022 10:38
Księżna Diana była nazywana "królową ludzkich serc"
Księżna Diana była nazywana "królową ludzkich serc" (Wielką pasją księżnej Diany był taniec (123rf))

Mała księżniczka Charlotte zaczęła pobierać nauki tańca. Jej matka, księżna Kate Middleton podzieliła się tą wiadomością podczas wizyty w Pałacu Kensington, w ogrodzie księżnej Diany. Najbliżsi współpracownicy księżnej Diany nie mają wątpliwości, że mała Charlotte odziedziczyła talent po swojej babci.

spis treści

1. Wspólna pasja księżniczki Charlotte i księżnej Diany

Mimo upływu dwudziestu lat od śmierci księżnej Diany, wciąż pojawiają się nowe fakty dotyczące jej życia prywatnego. Nie każdy wie, że księżna uwielbiała muzykę i rytmikę. A taniec był jej szczególnie bliski.

"Księżna Diana kochała tańczyć i była w tym doskonała" – wspomniała w wywiadzie z Hello księżna Cambridge Kate. Przyznała, że jej córka księżniczka Charlotte także zaczęła uczęszczać na zajęcia tańca i robi coraz większe postępy. Bardzo możliwe, że talent odziedziczyła po babci.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Mało kto wie, że Diana przez lata brała prywatne lekcje tańca. Przestała w szkole średniej. Zaczęła ponownie tańczyć niedługo przed ślubem z księciem Karolem, gdy mieszkała już na dworze królewskim. Jak wyznała po latach, przeżywała tam tyle stresujących sytuacji, że trudno jej było panować nad sobą. Taniec przywracał jej równowagę. A kilka lat po urodzeniu Harrego, chcąc zrobić niespodziankę mężowi, zaaranżowała wspólne wyjście na wodewilowe przedstawienie w Royal Albert Hall.

Pod jakimś pretekstem opuściła lożę, a chwilę później wszyscy zobaczyli ją tańczącą na scenie do przeboju Billy’ego Joela "Uptown Girl". Niestety, niespodzianka nie przypadła mężowi do gustu, w przeciwieństwie do publiczności, która bisowała księżnej aż osiem razy.

100 porad. Jak wychować szczęśliwą i pewną siebie dziewczynkę
100 porad. Jak wychować szczęśliwą i pewną siebie dziewczynkę

zobacz galerię

2. Wyjątkowy ogród Pałacu Kensington

Teren przy Pałacu Kensington jest pomnikiem pamięci księżnej Diany. Powstał na prośbę jej synów, księcia Williama oraz Harry'ego. W ogrodzie jest zasadzonych ok. 12 000 kwiatów, w tym lilie, tulipany nazwane "Diana" oraz białe niezapominajki, które zostały specjalnie wychodowane przez ogrodników. Wspominają oni, że księżna często z nimi rozmawiała i doceniała ich ciężką pracę.

"Bardzo lubiła tu spacerować i cieszyć się widokiem kwiatów – mówił magazynowi Hello szef ogrodników Sean Harkin. "Niezapominajki były ulubionymi kwiatami księżnej Diany” - dodał.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze