Trwa ładowanie...

Każdy ma jakiś talent, trzeba go tylko odkryć - poradnik dla rodziców

Zastanawiasz się, jak skutecznie wspierać rozwój swojego dziecka, ale jednocześnie nie chcesz przygniatać go nadmierną ilością dodatkowych zadań? Możecie uczyć się przez zabawę. W ten sposób nie tylko kreatywnie spędzicie czas. Korzyścią wynikającą z gier i zabaw edukacyjnych, taką jak gry dla dzieci: planszowe, językowe czy zręcznościowe jest także możliwość sprawdzenia, gdzie leży potencjał dziecka.

Zobacz film: "Całodobowe przedszkola dla dzieci"

spis treści

1. Odkryj talent swojego dziecka

W jaki sposób odkryć talent swojego dziecka?
W jaki sposób odkryć talent swojego dziecka?

Zanim zapiszesz swoje dziecko na szereg zajęć pozaszkolnych, odkryj najpierw, czym twoja pociecha się interesuje. Dziecko o duszy sportowca skorzysta w większym stopniu z nauki pływania, niż gry na skrzypcach. Podobnie, jeśli twój maluch ma problemy z łamigłówkami, ale pięknie rysuje – pozwól mu realizować pasję. Mocne i słabe strony dziecka najlepiej sprawdzić mimochodem, podczas zabawy. Pozwolą ci na to na przykład gry zręcznościowe i popularne planszówki, jak gra 5 sekund, Mistakos, Memory Językowe lub inne klasyczne zabawy, takie jak śpiewanie karaoke, wspólne gry sportowe, rysowanie czy Kalambury.

2. Sprawdź refleks: gra 5 sekund

To bardzo ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą sprawdzić, jak dziecko radzi sobie z rozwiązywaniem zadań pod presją czasu. Podczas rozgrywki uczestnicy mają za zadanie w ciągu 5 sekund poprawnie przedstawić 3 lub 2 na pozór proste elementy. Tytułowe 5 sekund odmierza oryginalny czasomierz, gwarantując jednocześnie odpowiedni poziom emocji. Gra występuje w kilku wersjach: wersji Junior dla najmłodszych, wersji rodzinnej oraz w wariancie z pytaniami wymyślonymi przez graczy.

3. Sprawdź zdolności językowe: Memory

Grając z dzieckiem w popularną grę Memory, możesz nie tylko sprawdzić, czy twoja pociecha ma dobrą pamięć. Jeśli wybierzesz językowy wariant gry, w którym obrazki są podpisane słówkami w obcym języku, jednocześnie przekonasz się, czy dziecko łatwo przyswaja nowe wyrazy. Innym bezstresowym sposobem sprawdzenia zdolności językowych będzie nauka piosenek.

4. A może zdolności aktorskie? Kalambury!

Kalambury to wspaniała gra, która pozwoli odkryć, czy dziecko ma zdolność łatwego wyrażania siebie. Jeśli nie ma hasła, którego twoja pociecha nie umiałaby pokazać (lub może narysować?), jest to dla ciebie jasny sygnał, że w maluchu drzemie talent. Warto go rozwijać. Być może twoje dziecko świetnie odnajdzie się w kółku teatralnym albo chętnie da wyraz swojemu talentowi podczas konkursu recytatorskiego? Podobne zdolności swojej pociechy możesz odkryć podczas zabawy w śpiewanie karaoke.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.