Koleżanka karmiła jej dzieco piersią. Mama chciała wypić drinka
Pewna młoda mama na jednym z opublikowanych na TikToku filmików zdradziła, że pozwala przyjaciółce karmić piersią swoje dziecko, aby móc bez wyrzutów sumienia... wypić drinka. Ta niespotykana praktyka podzieliła internautów. Kontrowersyjne nagranie zebrało miliony wyświetleń i tysiące komentarzy.
1. Przyjaciółka karmi piersią jej dziecko, żeby mogła napić się alkoholu
Czy można pić alkohol podczas karmienia piersią? - odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.
Karmienie piersią to okres szczególny w życiu kobiety. Jest to bowiem czas, kiedy nawiązuje ona bardzo silną więź ze swoim nowo narodzonym dzieckiem. Decyzję o naturalnym karmieniu, każda z nas podejmuje indywidualnie. Jeśli już się na to zdecydujemy, powinnyśmy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej diety.
Grace postanowiła przestrzegać tych zasad. Ma na to niecodzienny sposób. Zdradziła, że pozwala przyjaciółce karmić piersią swoje dziecko, aby móc bez wyrzutów sumienia... wypić drinka. Przyznacie, że to niestandardowy pomysł?
Krótki filmik stał się hitem TikToka. Zdobył już 2,4 mln wyświetleń i tysiące komentarzy. Niektórzy internauci pochwalili młodą mamę i jej podejście do karmienia piersią:
"Świetnie działa na układ odpornościowy dziecka",
"Chciałabym mieć taką przyjaciółkę",
"To cudowne. Mam pięćdziesiąt lat i uważam, że dzielenie się mlekiem to piękny akt miłości" - czytamy.
Jednak znaleźli się i tacy, którzy nie popierali takiego "dzielenia się" mlekiem:
"Nigdy nie pozwolę innej kobiecie karmić piersią mojego dziecka. Zdaję sobie sprawę, że jestem zazdrosną matką",
"Jak ludzie mogą uważać, że robienie tego jest w porządku?",
"Moje dziecko jest dla mnie ważniejsze niż alkohol" - komentują użytkownicy platformy.
Autorka nagrania postanowiła odpowiedzieć na grad komentarzy i na kolejnym filmiku wyjaśniła, że koncepcja mamki nie jest niczym złym:
"Ufam mojej przyjaciółce, ponieważ ona również karmi piersią swoje dziecko" - tłumaczyła.
2. Czy podczas karmienia piersią należy całkowicie zrezygnować z konsumpcji alkoholu?
Otóż okazuje się, że nie. Ważne jednak, żeby ograniczyć się do "symbolicznych" ilości.
Należy mieć świadomość, że wszelkiego typu używki np. alkohol przenikają do mleka matki.
Potwierdza to Amerykańska Akademia Pediatrii (American Academy of Pediatrics - AAP). Z tego powodu AAP zaleca kobietom unikanie spożycia alkoholu podczas tego okresu.
"Mimo to, okazjonalne wypicie drinka jest dobre, zwłaszcza jeśli kobieta pije po tym, jak nakarmiła dziecko lub odciągnęła mleko" - donosi AAP.
"Kobiety powinny poczekać co najmniej dwie godziny po wypiciu napoju alkoholowego, zanim zaczną karmić piersią lub ściągać mleko. Dzięki temu ich organizm ma więcej czasu, żeby pozbyć się alkoholu" - dodaje AAP.
La Leche League International (LLLI), organizacja non-profit ds. karmienia piersią, zgadza się, że od czasu do czasu wypicie drinka jest dopuszczalne w przypadku kobiet karmiących piersią.
"Kiedy matka karmiąca piersią pije od czasu do czasu lub ogranicza spożycie alkoholu do jednego drinka, lub mniej dziennie, ilość alkoholu, którą otrzymuje jej dziecko, nie jest szkodliwa" - donosi LLLI.
"Alkohol trafia do mleka matki ok. 30 do 60 minut po tym, jak matka go wypije i ok. 60 do 90 minut po wypiciu, jeśli kobieta pije i jednocześnie spożywa posiłek" - informuje LLLI.
W przypadku kobiety ważącej 54 kilogramy musi minąć od dwóch do trzech godzin, aby jej ciało całkowicie wyeliminowało alkohol pochodzący z piwa lub wina, a napój o wysokiej zawartości alkoholu, w pełni wyparowuje z jej organizmu po upływie ok. 13 godzin.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl