Trwa ładowanie...

Kolekcja Magiczna Kraina - wsparcie dla rozwoju dziecka już od pierwszych chwil życia

Avatar placeholder
28.07.2022 09:45
Kolekcja Magiczna Kraina - wsparcie dla rozwoju dziecka już od pierwszych chwil życia
Kolekcja Magiczna Kraina - wsparcie dla rozwoju dziecka już od pierwszych chwil życia (Materiał Partnera)

Artykuł sponsorowany

Kolekcja Magiczna Kraina marki Tiny Love to seria zabawek zaprojektowana w taki sposób, by wspierać wszechstronny rozwój niemowlaka już od pierwszych dni jego życia.

Dzięki zastosowaniu kontrastowych kolorów oraz postaci, które budzą sympatię malucha, produkty te wspierają kluczowe strefy rozwoju każdego dziecka. Rozbudowane możliwości zabawy gwarantują z kolei, iż zabawki z kolekcji Magiczna Kraina towarzyszyć będą naszym milusińskim przez naprawdę długi czas.

Magiczna Kraina - bo mniej często znaczy więcej

Ponieważ u najmłodszych dzieci percepcja kolorów ograniczona jest do bieli, czerni i szarości, kolorowe zabawki w pierwszym okresie życia nie cieszą się ich zainteresowaniem.

Ze względu na specyfikę rozwoju noworodki i młodsze niemowlęta uwielbiają przyglądać się kontrastowym kolorom- właśnie takim, jakie w swoich zabawkach zastosowała firma Tiny Love - to one najintensywniej wspierają rozwój wzroku.

Przyjemne dla ucha dźwięki, jakie wydają uderzone przez dziecko pluszaki nie tylko stymulują zmysł słuchu, ale także uczą dostrzegać związek między przyczyną i skutkiem, co jest niezwykle istotne w dalszym rozwoju.

Przyjemny wygląd zabawek, ich uśmiechnięte twarze oraz wyraźnie zaznaczone oczy pozwalają nie tylko lepiej skupić się na przedmiocie, ale także wprowadzają dziecko w sferę uczuć i emocji.

Możliwość poruszania każdą z umieszczonych na zabawkach zawieszek pozytywnie wpływa na rozwój mięśni dłoni i palców ucząc precyzji ruchów oraz doskonaląc koordynację wzrokowo- ruchową.

Przemyślany projekt sprawia, że podczas zabawy szczególnie wspierane jest pozostawanie dziecka w pozycji "na brzuszku", która pełni kluczową rolę w rozwoju ruchowym niemowlaka.

(Materiał Partnera)

W jaki sposób wykorzystać zabawki Magiczna Kraina w zależności od wieku dziecka?

Ponieważ seria Magiczna Kraina powstała przy współpracy specjalistów rozwoju dzieci oferuje aktywności, które będą wspierały naszego malucha przez długie miesiące. Już od pierwszego dnia kontrastowa karuzelka zawieszona w polu widzenia dziecka będzie stymulować jego wzrok, zaś dźwięki i różnorakie tekstury materiałów w pozytywny sposób oddziaływać będą także na zmysł słuchu oraz dotyku.

Wspólna zabawa na macie sprzyja nie tylko budowaniu relacji i zacieśnianiu więzów, ale pozwala także pokazywać i tłumaczyć dziecku świat, wspierając tym samym jego umiejętności komunikacyjne oraz rozwój emocjonalny i społeczny.

W kolejnych tygodniach zabawki Magiczna Kraina idealnie nadają się do stymulowania rozwoju ruchowego. Kontrastowe wzory książeczki zachęcają dziecko do pozostawania w pozycji "na brzuszku", co umożliwia ćwiczenie mięśni całego ciała, manipulacja mniejszymi zabawkami sprawia, że rozwojowi ulega także motoryka mała a chwyt niemowlaka staje się coraz silniejszy i bardziej precyzyjny.

Magiczna Kraina - szeroki wybór zabawek odpowiednich w każdej sytuacji

Ponieważ seria oferuje przedmioty do zabawy zarówno większych gabarytów, jak i zabawki małe i lekkie, ulubieni bohaterowie mogą towarzyszyć dziecku podczas spaceru czy podróży stanowiąc znajomy element otoczenia i budując tym samym poczucie bezpieczeństwa u malucha.

Każdy rodzic doceni także z pewnością możliwość zajęcia dziecka interesującą zabawą podczas oczekiwania w kolejce do lekarza czy dłuższego wyjazdu.

Magiczna Kraina- najlepszy przyjaciel każdego niemowlaka

Ze względu na swoją wszechstronność seria Magiczna Kraina będzie doskonałym uzupełnieniem niemowlęcej wyprawki. Piękny design oraz przemyślana konstrukcja sprawiają, że doskonale nadaje się także na pierwszy prezent dla nowo narodzonego dziecka.

Po więcej zapraszamy na stronę: https://www.tinylove.com/pl_pl/

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze