Trwa ładowanie...

Kolejna niebezpieczna zabawa wśród nastolatków. Policja ostrzega przed "grą w chilli"

Wśród młodzieży pojawiła się kolejna, niebezpieczna gra. Nowe "wyzwanie" nosi nazwę "gra w chilli" i staje się coraz bardziej popularna w Europie. Policja i specjaliści ostrzegają przed skutkami zabawy. Może skończyć się poważnymi poparzeniami, a nawet utratą wzroku.

Zobacz film: "Samobójstwa nastolatków"

Na czym polega "gra w chilli"? Nastolatek musi posiadać dwie ostre papryczki chilli. Następnie, w zależności od ustaleń, albo je nadgryza i naciera nimi swoje oczy, albo gdy jest więcej osób, każdy stara się natrzeć papryczką oczy innego uczestnika.

Sprawa jest bardzo poważna. Wyzwanie to staje się coraz bardziej popularne. Policja z północnej Francji postanowiła zareagować i prowadzi kampanię informacyjną wśród rodziców nastoletnich dzieci. Swoje apele zamieszcza w mediach społecznościowych.

Przeczytaj również:

Na jednej z broszur informacyjnych można przeczytać - "Razem musimy powstrzymać to zjawisko. Rozmawiajmy z dziećmi i ostrzegajmy je, że takie praktyki są niebezpieczne dla zdrowia"

Reakcja policji może być zrozumiała, ponieważ kilkoro uczniów z Francji bardzo ucierpiało z powodu tego wyzwania. Doznali oni poparzeń jamy ustnej, a troje innych, ma poważne problemy ze wzrokiem.

"Gra w chili" to nowe niebezpieczne dla zdrowia wyzwanie wśród nastolatków
"Gra w chili" to nowe niebezpieczne dla zdrowia wyzwanie wśród nastolatków (YouTube.com)

To kolejna już zabawa wśród nastolatków, która może być niebezpieczna dla zdrowia. Informowaliśmy jakiś czas temu o "salt and ice challenge" oraz o grze ''podłoga to lawa".

Media brytyjskie informowały w październiku 2017 roku o jeszcze innej niebezpiecznej zabawie. Młodzi ludzie znikali z domu i pozorowali własne porwanie. Wygrywać miał ten uczestnik, który nie dał znaku życia przez 48 godzin oraz udało mu się wywołać reakcję służb publicznych.

"Gra w chili" może spowodować poważne poparzenia
"Gra w chili" może spowodować poważne poparzenia (YouTube.com)

Gra może być naprawdę niebezpieczna i spowodować poważne urazy. Należy być czujnym i ostrzegać dzieci, aby zachowały ostrożność.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.