Trwa ładowanie...

Kobieta nie wiedziała, że jest w ciąży. Urodziła w wannie

Brittany Darilek, mieszkanka hrabstwa Montgomery w Teksasie, twierdzi, że nie wiedziała, że jest w ciąży, dopóki nie urodziła dziecka w trakcie kąpieli. Historia wydarzyła się w zeszłym roku, ale dopiero teraz młoda matka zdecydowała się opowiedzieć swoją historię.

Zobacz film: "Nie wiedziała o ciąży. Do czasu porodu"

spis treści

1. Nietypowe objawy

Brittany twierdzi, że jej córka jest dla niej wszystkim i nie wyobraża sobie życia bez niej, choć jeszcze nie tak dawno nie przypuszczałą nawet, że będzie miała dziecko. Darilek pracuje na co dzień jako trenerka softballu, a także uczęszcza na studia.

Brittany miała w chwili porodu dwadzieścia lat (Facebook)
Brittany miała w chwili porodu dwadzieścia lat (Facebook)

Zobacz także Dwunastolatka nie wiedziała, że jest w ciąży

Pod koniec sierpnia zeszłego roku myślała, że ma problemy z żołądkiem. Wymiotowała niemal przez cały dzień. Jej matka poleciła jej, by wzięła ciepłą kąpiel, która pomoże złagodzić ból brzucha. Żadna z nich nie przypuszczała, jak skończy się ta kąpiel.

2. Nagły poród

W trakcie kąpieli ból brzucha narastał. Kobieta relacjonuje, że w wannie napięła mięśnie zaledwie raz, ale intensywnie. W tym momencie kobieta urodziła córkę. Dziewczynka ważyła 3,231 kg i miała 50 cm. Kobieta była w szoku i przez dłuższą chwilę, nie wiedziała, co ma zrobić.

"Krzyknęłam z łazienki, że urodziłam dziecko!" - opowiada Brittany.

Dziewczynka urodziła się zdrowa (Facebook)
Dziewczynka urodziła się zdrowa (Facebook)

Brittany przyznaje, że miała wcześniej objawy, które mogły przypominać ciążę. Zostały przez nią zignorowane, ponieważ miesiączkowała regularnie.

"Czuję, jakby to Bóg mi ją zesłał dokładnie w momencie, w którym jej potrzebowałam. I to zanim zdałam sobie sprawę, że chcę mieć dziecko" - powiedziała kobieta lokalnej telewizji.

3. Ciąża wyparta

Brittany zdradziła również, jak na niespodziewaną wiadomość zareagował ojciec dziewczynki.

"Mój chłopak był oczywiście zaskoczony, ale również oszołomiony z radości, kiedy dowiedział się, że nasza rodzina się powiększyła" - wspomina kobieta.

Ojciec dziecka ucieszył się, kiedy Brittany powiedziała mu o nagłym porodzie (Facebook)
Ojciec dziecka ucieszył się, kiedy Brittany powiedziała mu o nagłym porodzie (Facebook)

Zobacz też Czy można nie wiedzieć o ciąży?

Brak świadomości tego, że kobieta jest w ciąży, mimo symptomów nazywa się ciążą wypartą. Zjawisko to bardzo często dotyczy nastolatek, wśród których znajomość zagadnień dotyczących seksu pozostawia dużo do życzenia. Wiele z nich wierzy w różne mity, np. że w trakcie pierwszego razu nie jest możliwe zajście w ciążę. Gdy to jednak nastąpi, uaktywnia się u nich silny mechanizm wyparcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.