Trwa ładowanie...

12-latka urodziła dziecko. Nie wiedziała, że jest w ciąży

Avatar placeholder
31.01.2019 09:47
Ciąże nastolatek to wciąż temat tabu
Ciąże nastolatek to wciąż temat tabu (123RF)

Dziennik "Daily Mail" opisał historię dziewczyny, która urodziła w wieku 12 lat. Ojcem dziecka jest 14-latek. Sprawą zajęła się policja i opieka społeczna.

1. 12-latka urodziła dziecko

Australijka nie zdawała sobie sprawy, że jest w ciąży. Zaczęła rodzić w rodzinnym domu w Perth. Stamtąd została przewieziona do Szpitala im. Króla Edwarda. Zarówno ona, jak i dziecko są zdrowi.

Kobieta podjęła trudny temat, z którym borykają się młode mamy. Wystarczyło jedno zdjęcie
Kobieta podjęła trudny temat, z którym borykają się młode mamy. Wystarczyło jedno zdjęcie [3 zdjęcia]

Kobiety po porodzie zauważają wiele zmian w swoim wyglądzie. Jednym z miejsc, gdzie te zmiany są bardzo

zobacz galerię

Ojcem dziecka okazał się 14-letni przybrany brat dziewczyny. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo. Zgodnie z australijskim prawem, rodzice dziecka mogą być oskarżeni o udział w czynnościach seksualnych, jako że oboje mają mniej niż 16 lat. Jednak zdaniem dziennikarzy "Daily Mail", istnieje małe prawdopodobieństwo, że zostaną ukarani.

Zobacz film: "Gwiazdy, które zostały mamami w bardzo młodym wieku"

Rodzina dziewczyny była w szoku. Bardzo zdenerwowała ich wiadomość o nagłym i niespodziewanym porodzie. Obecnie pozostają pod nadzorem opieki społecznej.

2. Bardzo młode matki

Problem nastoletnich matek nie omija także Polski. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2014 roku 305 dziewcząt poniżej 15. roku życia urodziło dziecko. Dla 3 z nich nie był to pierwszy poród. Dla porównania warto dodać, że w 2009 roku było to 401 porodów, a w 2012 – 342.

W Australii wiek zgody na aktywność seksualną wynosi 16 lat. Jednakże, młodsi nastolatkowie, jeżeli są w podobnym wieku i oboje wyrażają zgodę na współżycie, nie są ścigani przez wymiar sprawiedliwości. Z kolei w Polsce kodeks karny reguluje tę kwestię inaczej. Obecnie obowiązujące przepisy zakładają odpowiedzialność karną za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej 15. roku życia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze