Trwa ładowanie...

Klara Lewandowska nieprawidłowo usiadła? Internautki nie mają litości

 Ewa Rycerz
30.11.2018 09:21
Klara nieprawidłowo usiadła?
Klara nieprawidłowo usiadła? ((Instagram.com) Klara nieprawidłowo usiadła? )

Nie jest tajemnicą, że Anna Lewandowska jest pod stałą obserwacją fanek i nie tylko. Tym razem jednak postanowiła im dosadnie odpowiedzieć na ataki. A wszystko za sprawą jednego zdjęcia, na którym widać małą Klarę.

Fotografię z sali treningowej celebrytka opublikowała w środę 28 marca. Lewandowska wykonuje ćwiczenia, a towarzyszy jej dwójka dzieci: synek koleżanki Ani oraz jej córka. W fotografii nie byłoby nic nieprawidłowego czy dziwnego, gdyby nie pozycja, w jakiej znajduje się Klara.

Klara nieprawidłowo usiadła?
Klara nieprawidłowo usiadła? (Instagram.com)

Czujne oko internautek od razu zwróciło uwagę, że dziewczynka siedzi nieprawidłowo, ponieważ jej nóżki układają się w literę "W". Jeśli dziecko taką pozycję przyjmuje często, może być narażone na problemy ze stawami kolanowymi.

1. Dyskusja pod zdjęciem

Zobacz film: "Cesarskie cięcie zwiększa ryzyko cukrzycy typu 2?"

"W jakiej pozycji siedzi dziecko?! Od lat pediatrzy powtarzają, by nie pozwalać na taką pozycję siedzenia..." - zwróciła uwagę jedna z internautek.

"Pilnuj, żeby Klarcia tak nie siadała, później ciężko odzwyczaić dziecko, a ortopeda i fizjoterapeuta na pewno zwrócą na to uwagę, że tak dziecko nie może siadać" – zalecała inna.

"Pierwsze, co mi się rzuca, w oczy to ta pozycja właśnie" – sugerowała nieprawidłowy siad kolejna.

Zobacz wideo na temat dzieci, które biją rekordy popularności:

Wśród komentarzy znalazły się też osoby, które broniły Lewandowskiej.

"Tak patrzę i patrzę, i nigdzie nie widzę tego siadu w 'W'. Nóżki ułożone są w linii prostej z piszczelami, czyli tak jak układa je 99,9 proc. dzieci, które z raczkowania "wstaną" do siadu. Szukacie awantury na siłę. Luzu matki życzę, bo jeśli matka matce będzie wilkiem to ciężko widzę przyszłość" – podsumowała jedna z mam.

"Zdjęcie to ułamek sekundy. Dziecko pewnie raczkowalo i ma chwilę się podniosło. Sekundę wcześniej mogło być w zupełnie innej pozycji i tak samo sekundę po zrobieniu zdjęcia też mogło być w innej pozycji" – zareagowała następna.

W końcu w wymianie zdań wzięła udział także sama Lewandowska.

"Spokojnie, moje dziecko siedzi tak sekundę, a nie 3 godziny. Drogie mamy... proponuję zająć się swoimi dziećmi. Ściskam!" - napisała sportsmenka.

Później jeszcze raz powtórzyła swoje stanowisko, ponieważ dyskusja nie traciła na sile.

"Kochane moje, Klarunia usiadła tak przez chwilę, akurat tego pilnuję. Proszę zająć się swoimi dziećmi. Myślę, że każda mama chce jak najlepiej dla swojego dziecka" – napisała celebrytka.

2. Siad w literę "W"

O zdanie na temat tego, czy siadanie taki w sposób, jak to zrobiła Klara, zapytaliśmy specjalistę.

- Tego typu pozycja w czasie siedzenia, jeśli jest przyjmowana długotrwale i regularnie, faktycznie może powodować koślawienie stawów kolanowych - przyznaje Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta.

- Jednak żadna z pozycji, jaką przyjmuje czy to dziecko, czy osoba dorosła, która trwa zbyt długo nie jest dobra. Przy rożnych z pozycji aparat mięśniowo więzadłowy będzie ulegał skracaniu lub wydłużaniu i długotrwałe przyjmowanie dowolnej formy siadu może mieć niekorzystny wpływ na kształtowanie się postawy ciała u dziecka. Ważny jest więc ruch, a chwilowe siadanie w literę 'W' nie spowoduje zmian - dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze