Trwa ładowanie...
Jaki  wybrać wózek dla dziecka?

Jaki wybrać wózek dla dziecka?

Artykuł sponsorowany

Pojawienie się dziecka na świecie to ogromna rewolucja w życiu młodych rodziców. Nieskończona radość i nowe obowiązki wiążą się również z koniecznością skompletowania pełnej wyprawki, która będzie służyć dziecku od chwili pojawienia się na świecie. Wózki dziecięce to jeden z elementów, o którym nie można zapomnieć, ale na co się zdecydować mając do wyboru tyle modeli i różnych opcji. Sprawdź dostępną ofertę i porównaj wózki wielofunkcyjne dopasowane do twoich potrzeb.

  • Nowoczesne wózki dziecięce - najlepsze wózki dziecięce
  • Wózki dla dzieci - wózek głęboki dla niemowlaka
  • Wózki spacerowe dla większych dzieci - funkcjonalność i prowadzenie jedną ręką

Nowoczesne wózki dziecięce - najlepsze wózki dziecięce

Wózek dziecięcy tak naprawdę towarzyszy niemowlakowi już od pierwszych dni życia. Coraz więcej konsumentów decyduje się na dobór opcji, jaką jest wózek wielofunkcyjny. Możliwość zakupu wózków 3w1 i 4w1 to doskonałe udogodnienie, a zarazem oszczędność pieniędzy. Tego typu wózki składają się z tradycyjnej gondoli, w której dziecko spędza wszystkie spacery do momentu, kiedy nie zacznie samodzielnie siadać, spacerówki, która może być wykorzystywana zarówno dla maluchów, jak i starszych dzieci podczas dłuższych wypraw pieszych oraz nosidełka, które można bez problemu zamontować w samochodzie, jako fotelik. Dodatkowo w opcjach 4w1 dołączona jest baza samochodowa, w którą z dużą łatwością można wpiąć nosidło bez konieczności wykorzystywania pasów samochodowych.

Szeroki wybór kolorystyczny poszczególnych modeli dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych sprawi, że z pewnością dobierzesz wzór dopasowany do twoich indywidualnych preferencji.

Wózki dla dzieci - wózek głęboki dla niemowlaka

Szukając właściwej gondoli dla swojego dziecka warto na samym wstępie określić, jak będzie on użytkowany. Jeżeli mieszkasz w bloku na piętrze bez windy, warto postawić na modele, które będą w miarę lekkie, ponieważ każdego dnia będziesz zmuszony wnosić stelaż razem z gondolą na piętro. Ponadto w przypadku rodziców, którzy są amatorami podróżowania samochodem i spacerów poza miejscem zamieszkania dobrym rozwiązaniem jest zwrócenie szczególnej uwagi na możliwość łatwego złożenia wózka i szybkiego wrzucenia go do bagażnika auta.

Istotną rolę podczas wyboru pojazdu dla niemowlaka odgrywają koła. Im większe, tym mniej odczuwalne będą wszelkie nierówności podczas prowadzenia. Duże koła sprawdzają się zarówno podczas miejskich wycieczek, jak i terenowych wypraw.

Wózki spacerowe dla starszych dzieci - funkcjonalność i prowadzenie jedną ręką

Spacerówki, to wózki, które posłużą dziecku przez zdecydowanie dłuższy czas niż gondola. Przede wszystkim chwila rozpoczęcia spacerów w wózku z siedziskiem rozpoczyna się, kiedy twoja pociecha nauczy się samodzielnie siadać. Dobierając wózek zwróć uwagę, jaki ma kierunek jazdy. Nie wszystkie modele mogą mieć opcję jazdy przodem i tyłem w zależności od upodobań i potrzeb dziecka. Szukając właściwego modelu ważnym elementem jest również zadaszenie, które można rozłożyć, kiedy na dworze świeci ostre słońce. Zwróć uwagę na pozycje, których buda rozkłada się do rozmiarów XL zasłaniając niemal całe dziecko. Większość tego typu zadaszeń ma również wbudowany filtr UV, który będzie stanowić dodatkową ochronę.

Wózki spacerowe najczęściej można znaleźć z opcją kół piankowych lub plastikowych. Zarówno pierwsza i druga opcja zapewni niebywałą lekkość i kompaktowość wózka po złożeniu. Koła piankowe zapewniają jednak dużo większą płynność w prowadzeniu oraz lepiej amortyzują wszelkie nierówności występujące na drodze

Artykuł sponsorowany

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza