Trwa ładowanie...

Jaki fotelik dla noworodka wybrać?

Artykuł sponsorowany
(Materiał Partnera)

Fotelik samochodowy, powszechnie nazywany nosidełkiem, to niezbędny i bez wątpienia najważniejszy element wyprawki. To właśnie w nim przywozimy noworodka ze szpitala do domu i jest to jeden z najtrudniejszych zakupów przed świeżo upieczonymi rodzicami. O ile kolejne foteliki możemy dopasować do dziecka, o tyle ten pierwszy najczęściej kupowany jest jeszcze w trakcie ciąży. Najczęstsze pytanie, jakie zadają wtedy rodzice to: jak wybrać ten który zapewni maksymalną ochronę a jednocześnie będzie dopasowany oraz komfortowy dla maleństwa? Inżynierowie marki Kiddy zaprojektowali fotelik, który odpowiada na potrzeby rodziców szukających bezkompromisowego bezpieczeństwa. To fotelik Evoluna i-Size 2.

Opatentowane bezpieczeństwo – podróż w pozycji leżącej

Innowacyjny i opatentowany system Kiddy Lie-Flat umożliwia rozłożenie fotelika do całkowitej pozycji leżącej w aucie i poza nią. Umożliwia ona dziecku przyjęcie bezpieczniejszej, ergonomicznej i zdrowszej dla niego pozycji leżącej, zapewniającej lepsze dotlenienie (główka dziecka nie opada na klatkę piersiową) oraz lepszą, z perspektywy rozwoju, pozycję kręgosłupa. Ten system jest niezwykle bezpieczny zwłaszcza dla drobnych dzieci i wcześniaków. dzięki innowacyjnej technologii dziecko może dłużej przebywać w foteliku Evoluna i-Size 2, niż w przypadku fotelików dla maluszków bez pozycji leżącej. System Lie-Flat został przebadany i opatentowany przez niemieckich inżynierów Kiddy, a niezależne instytucje badawcze (ADAC, Stiftung Warentest, ÖAMTC, TCS) potwierdziły skuteczność zastosowanych systemów wysoko oceniając fotelik w testach. Poprzednik Kiddy Evoluna i- Size jako pierwszy w historii ADAC w ocenie ogólnej uzyskał 5 gwiazdek.

(Materiał Partnera)

Innowacyjna technologia

Fotelik Evoluna i-Size 2 został zaprojektowany przez niemieckich inżynierów, którzy zadbali o precyzyjne wykończenie, zaawansowaną technologię oraz dedykowane systemy, które odpowiadają za pełne bezpieczeństwo dziecka oraz komfort podczas podróży. Jedną z wyróżniających cech jest żebrowany stelaż, który amortyzuje wstrząsy podczas jazdy i pochłania energię w razie wypadku, chroniąc delikatny kręgosłup malucha. Wytrzymała skorupa fotelika zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, absorbując siłę uderzenia. W środku znajdują się warstwy m.in. Impact Barrier Foam, które pochłaniają energię zderzeń bocznych, zanim dotrze ona do wrażliwych części ciała dziecka. Fotelik wyposażono w dodatkowe elementy (bumpery) na bokach i rączce.

Intuicyjny montaż

Kwestia montażu pierwszego fotelika dla dziecka spędza sen z powiek wielu rodzicom. Inżynierowie Kiddy zadbali również i o to. Fotelik Evoluna i-Size 2 montuje się na nowoczesnej bazie dostępnej w zestawie. Łatwo montuje się ją w samochodzie przy pomocy ISOFIX oraz nogi stabilizującej. Bazę wyposażono we wskaźniki poprawnego montażu. Dzięki systemowi One-click Attachment fotelik można łatwo i szybko zainstalować na bazie już za pomocą jednego kliknięcia. Ryzyko niepoprawnego wpięcia fotelika jest ograniczone do minimum, gdyż poprawny montaż potwierdza wskaźnik.

(Materiał Partnera)

Jaki fotelik dla noworodka wybrać?

Przede wszystkim bezpieczny i komfortowy nawet dla najdrobniejszego dziecka. Warto w tym aspekcie zaufać ekspertom oraz niezależnym instytucjom badawczym, bo nawet drobna kolizja w źle dobranym foteliku może skończyć się tragicznie. Kiddy to marka, która zbiera wysokie noty w testach bezpieczeństwa oraz pozytywne opinie rodziców. Stoi za nią ponad 50-lat doświadczenia w branży i wiele innowacyjnych oraz opatentowanych systemów bezpieczeństwa. Polecanym dla noworodka fotelikiem jest Evoluna i-Size 2, która zapewnia maksymalną ochronę oraz komfort w podróży.

Artykuł sponsorowany
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza