Przejdź na WP

Jak przygotować się do porodu? Ćwiczenia, dzięki którym poród będzie mniej bolesny

Łamanie kości, śmierć na stosie, wyrywanie wszystkich zębów na raz lub bolesna miesiączka razy 100 – to tylko kilka z wielu porównań, które można znaleźć w sieci na temat bólu podczas porodu. Specjaliści twierdzą, że wysiłek, który wykonuje kobieta w ciągu tych kilka jakże ważnych godzin porównać można do maratonu!

Wiedząc to wszystko, a jednocześnie zdając sobie sprawę z tego, że każda kobieta przechodzi poród inaczej, czy możemy się do niego przygotować? Czy jest jakiś sposób na to, by poród przejść jak najłagodniej i bez komplikacji? Zdaniem wielu fizjoterapeutów i lekarzy z pomocą może przyjść sport, który odpowiednio przygotuje nasze ciało do tego niewyobrażalnego wysiłku.

- Ruch – jeśli tylko nie ma żadnych przeciwskazań – jest bardzo ważny w ciąży, a odpowiednie ćwiczenia sprawią, że poród przejdziemy zdecydowanie łagodniej – zapewniają eksperci, a jednym z nich jest Monika Grzegorzewicz – fizjoterapeutka uroginekologiczna z Fizjoterapii Kobiecej. Jak zauważa w rozmowie z Olą Nagel, wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest, by nie rezygnować z ćwiczeń i dzięki nim odpowiednio przygotować się do porodu. Zobaczcie rozmowę i kilka przykładowych ćwiczeń, które Monika Grzegorzewicz zaprezentowała w studiu WP.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.