Jak dobrać krem dla dziecka?

Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa. Systematyczna i troskliwa pielęgnacja pozwoli zapobiec ewentualnym podrażnieniom, na które może być narażona. Na co dzień podlega ona działaniom substancji, które znajdują się w kale i moczu. Może ulec także różnego rodzaju obtarciom. To jej najbardziej typowe problemy.

Przy wyborze kremu dla dziecka ważne jest jego przeznaczenie i zastosowanie. Istotne jest, aby produkt, który wybiera się dla swojego dziecka odpowiadał potrzebom, które chcemy zaspokoić. W tym wypadku będzie to wsparcie funkcji ochronnych skóry. Przy czym zasada minimalizmu, która nakazuje stosować tylko niezbędne specyfiki w rozsądnym stopniu obowiązuje również w tym przypadku. Niemniej jednak warto zaopatrzyć się w taki krem i używać go, gdy jest to konieczne.

Polecane wideo:

Właściwy skład i działanie kremu dla dziecka

Pielęgnacja skory dziecka

Wybierając krem dla dziecka, należy przede wszystkim sprawdzić skład kosmetyku. Przy zakupie należy porównać produkty różnych marek.

By nabyć właściwy produkt, należy uważnie czytać informacje znajdujące się na opakowaniu. Nie wszystkie kremy przeznaczone są np. dla

noworodków . Biorąc pod uwagę wiek pociechy, należy dobrać taki, który wyprodukowano „specjalnie dla niego”. Specjaliści określają go na podstawie zawartych w nim substancji. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić tego na własną rękę. Atest Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka potwierdza jakość kremu oraz jego pozytywne działanie na rzecz kondycji i zdrowia skóry dziecka.

Składniki, z których wyprodukowano krem powinny mieć działanie natłuszczające oraz antyseptyczne. Masło shea i naturalne lipidy omega-6 działają odżywczo oraz poprawiają barierę hydrolipidową skóry, która spełnia tu funkcje ochronne. Działają także kojąco w przypadku wystąpienia podrażnień. Rumianek, wyciąg z nagietka, tlenek cynku, d-pantenol, tanina czy olejek z kiełków pszenicy działają antybakteryjnie. Przeciwdziałają również powstaniu infekcji i zakażeń oraz wspierają gojenie ran. Obecność cynku wiąże mocz i wodę, a tłusta warstwa ochronna kremu zapobiega wniknięciu wilgoci w głąb skóry. Witaminy A i E przyspieszają proces regeneracji. Powinniśmy unikać natomiast wyboru produktów zawierających sztuczne barwniki i aromaty. Mogą one działać alergizująco. Warto wspomnieć, że w momencie samej aplikacji kremu nie należy nakładać go zbyt dużo, by zostawić powłoce skórnej możliwość swobodnego oddychania.

Wygoda użycia kremu dla dziecka

Kremy, mimo że stworzone z myślą o maluchach, stosowane są w rzeczywistości przez rodziców. Wybierając produkt, warto więc pomyśleć o jego wygodnym użyciu i wybrać ten z pompką bądź dozownikiem, które pozwolą na użycie go jedną ręką. W domowym zestawie przyda się również tubka, którą swobodnie będzie można nosić w torebce, by używać jej w razie wystąpienia takiej konieczności.

Rzecz oczywista, każdorazowo przed zakupem kremu należy sprawdzić okres jego przydatności do użycia. Jest to tym bardziej istotne, jeśli nabywane opakowanie posiada duży rozmiar. Na rynku istnieje wiele produktów. Kwestia wyboru konkretnej marki zależy często od preferencji osobistych oraz warunków cenowych. Niezależnie od tych czynników, zaleca się nabywanie produktów dobrej jakości o przeznaczeniu zgodnym z naszymi oczekiwaniami.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Pielęgnacja skóry nastolatka
Pielęgnacja skóry nastolatka

Najlepsze szczoteczki do zębów

Najlepsze szczoteczki do zębów

Szczoteczki do zębów Wybór szczoteczki dla dziecka, powinien być dobrze przemyślany. W sklepach i drogeriach mamy bardzo duży wybór, nie możemy jednak zdać się na ślepy los.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Makijaż nastolatki

Makijaż nastolatki

Nastolatka z makijażem Każd nastolatka chciałaby wyglądać jak dorosła kobieta, dlatego jak najwcześniej chcałby się malować.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Młoda skóra z niedoskonalościami

Młoda skóra z niedoskonalościami

Problemy nastolatków ze skóra Młode osoby muszą brykać się z wieloma problemami urodowi. Jednym z ich największych wrogów jest trądzik.

Pielęgnacja skóry nastolatka

7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik

7 zaskakujących domowych sposobów na trądzik

tę herbatę, a po jej przestygnięciu przetrzesz nią skórę przy użyciu wacika. Aspiryna W aspirynie zawarty jest kwas salicylowy, który stanowi (...) tę należy wymieszać z jogurtem naturalnym i nałożyć na skórę na czas...

Pielęgnacja skóry nastolatka

Nadmierna potliwość u nastolatka

Nadmierna potliwość u nastolatka

Potliwość u nastolatka Okres dojrzewania często charaktaryzuje się nadmierną potliwością, co jest dużym problemem dla nastolatków.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Najczęstsze problemy urodowe dzieci w wieku szkolnym

Najczęstsze problemy urodowe dzieci w wieku szkolnym

zbyt dużej ilości makijażu. Fluid nie pozwala skórze oddychać, co w efekcie może sprawić, że na skórze pojawi się jeszcze więcej niedoskonałości. Zdarza (...) się jednak, że nawet dokładna pielęgnacja...

Pielęgnacja skóry nastolatka

Zabiegi u kosmetyczki

Zabiegi u kosmetyczki

Piękno na wyciągnięcie ręki Skóra z niedoskonałościami wymaga zabiegów kosmetycznych. Wizyta w salonie piękności to dla każdej kobiety połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Pielęgnacja skóry nastolatka

Kosmetyczka nastolatki

Kosmetyczka nastolatki

Kosmetyki dla nastolatki Nastolatki zwykle stosują wiele kosmetyków, dlatego też ich kosmetyczka powinna być w miarę duża.