Trwa ładowanie...

Jak być dobrym tatą? Spytaliśmy tych, którzy wiedzą najlepiej

Materiał powstał przy współpracy z Bella Happy

Odnalezienie się w roli taty to niełatwe zadanie. Łatwo się wystraszyć ogromu nowych zadań, takich jak choćby przewijanie noworodka, i odpowiedzialności za maleńką, kruchą istotę. Nie warto się jednak poddawać! Rola taty ma kolosalny wpływ na wychowanie dziecka od samego początku, a jednocześnie zapewnia ogromną satysfakcję. Poprosiliśmy kilku ojców, by opisali swoje największe wyzwania w codziennych relacjach z dzieckiem i udzielili rad przyszłym tatom. Co odpowiedzieli? Zobaczcie sami.

Choć niewiele się o tym mówi, większość ojców czuje się na początku zagubionych w tej roli. Narodziny dziecka stawiają świat na głowie, wszystko wydaje się nowe, a partnerka poświęca ogromną część swojej uwagi dochodzeniu do siebie po porodzie i opiece nad dzieckiem. Są jednak sposoby, by poradzić sobie z lękiem i niepewnością, jaka towarzyszy każdemu tacie u progu ojcostwa. Opowiadają o nich: Tomek, tata trójki dzieci, Radek, ojciec dwóch synów, oraz Kordian – tata 4-miesięcznego Kazimierza.

Obejrzyj wideo i dowiedz się, jak zareagowali, gdy dowiedzieli się, że zostaną ojcami, jak wyglądały ich pierwsze chwile z maluszkiem, co jest dla nich najtrudniejsze w byciu tatą. Poznaj ich patenty na bezproblemową zmianę pieluszki, ulubione zabawy z dzieckiem i na bycie dobrym, zaangażowanym tatą.

Materiał powstał przy współpracy z Bella Happy

polecamy

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza