Trwa ładowanie...

Internauci zarzucili Jessice Simpson seksualizację córki. Czy mieli rację?

 Anna Krzpiet
04.12.2018 11:06
Jessica Simpson i jej 5-letnia córka Maxwell
Jessica Simpson i jej 5-letnia córka Maxwell (Instagram)

Aktorka i piosenkarka Jessica Simpson nie spodziewała się, że wstawiając na Instagram zdjęcie swojej córki wywoła prawdziwą burzę. Znana mama w ten sposób chciała pochwalić się, w jaki sposób spędza czas ze swoją 5-letnia córką Maxwell. Nie podejrzewała jednak, że fani ostro ją skrytykują.

1. Seksualizacja dzieci?

Jessica Simpson opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie, na którym znajduje się jej 8-letnia córka Maxwell. Z pozoru zwykłe zdjęcie wywołało burzę, a pod postem pojawiły się liczne komentarze. Większość z internautów skrytykowało gwiazdę. Dlaczego?

Jessica Simpson i jej 5-letnia córka Maxwell
Jessica Simpson i jej 5-letnia córka Maxwell (Instagram)

Na zdjęciu widoczna jest 5-latka w stroju kąpielowym, pozująca przy hulajnodze w słoneczny dzień. Tym razem internauci nie skrytykowali matki za to, że dziecko ma na głowie kask, a pozostałe części ciała ma w zupełności odkryte.

Zobacz film: "Edukatorka seksualna: "Zdjęcia w mediach społecznościowych to pokłosie seksualizacji""
Jej dzieci zasną wszędzie. Mama publikuje urocze zdjęcia
Jej dzieci zasną wszędzie. Mama publikuje urocze zdjęcia [7 zdjęć]

Małe dzieci, szczególnie gdy są zmęczone po całym dniu zabawy, potrafią zasnąć dosłownie wszędzie: na

zobacz galerię

Nie zarzucili aktorce niezapewnienia bezpieczeństwa swojej córce. Tym razem chodziło o coś innego. Komentujących oburzył fakt, że dziewczynka ma na sobie dwuczęściowy strój kąpielowy. Wiele osób komentowało, że wstawianie półnagich zdjęć dzieci to idealna pożywka dla pedofilii i zboczeńców.

Przeczytaj koniecznie:

Tym bardziej, że według nich dziewczynka przybiera do zdjęć zbyt wyzywające pozycje i seksowne miny. Większość osób miało podobne zdanie, zarzucając Jessice, że seksualizuje dziecko. Pod fotografia znalazły się również takie komentarze:

"Pomyśl co może ktoś robić patrząc na to zdjęcie. Lepiej to szybko usuń"

"Nigdy bym nie pozwoliła, żeby moja córka pozowała w taki sposób"

"Nie rozumiem, dlaczego rodzice ubierają tak swoje dzieci. Chyba tak nie wypada..."

"Seksualizujesz swoje dziecko i to już jest problem. Lepiej poszukaj pomocy"

"To nie jest dobry pomysł! Pomyśl, co ty udostępniasz na Instagramie! Nie powinno wstawiać się takich zdjęć małych dziewczynek do sieci"

Jessica Simpson i jej córka Maxwell. Zbyt seksowne?
Jessica Simpson i jej córka Maxwell. Zbyt seksowne? (Instagram)

Oczywiście w gronie komentujących znaleźli się również fani Simpson, którzy stanęli w jej obronie. Uważali, że gdyby na zdjęciu był chłopiec, to nie byłoby problemu. Sugerowali również, że ludzie potrafią czepić się wszystkiego, a dziewczynka poprostu dobrze się bawi i spędza aktywnie czas z mamą.

Zobacz także:

Fani uważają, że dopatrywanie się podtekstów seksualnych w takich zdjęciach jest bezsensowne. A wy co myślicie o zdjęciach tego typu? Wstawiacie na swoje profile podobne? Specjaliści otwarcie mówią, że "zdjęcia w mediach społecznościowych to pokłosie seksualizacji".

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze