Trwa ładowanie...

Internauci o specjalnym traktowaniu kobiet w ciąży. "Grubym też ustępujesz miejsca, bo dźwigają ciężar?"

Bulwersujące komentarze pod eksperymentalnym filmem na temat traktowania kobiet w ciąży
Bulwersujące komentarze pod eksperymentalnym filmem na temat traktowania kobiet w ciąży ((YouTube.com) Bulwersujące komentarze pod eksperymentalnym filmem na temat traktowania kobiet w ciąży)

W sieci pojawił się materiał wideo, który pokazuje, jak ludzie reagują na obecność kobiety ciężarnej. Eksperyment przeprowadził autor kanału Wapniak na serwisie YouTube. Cel? Sprawdzenie, czy ustępujemy brzemiennym miejsca w autobusie i przepuszczamy je w sklepowych kolejkach. Jednak to nie efekty tego doświadczenia budzą niedowierzanie. Bulwersujące są komentarze, które pojawiły się pod filmem.

spis treści

1. Eksperyment

Do eksperymentu Wapniak zaangażował ciężarną żonę. Jak się okazało, wiele osób, które kobieta spotkała w supermarkecie lub autobusie, ustąpiło jej miejsca. Były to zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Z jednym wyjątkiem: w środku komunikacji miejskiej siedzący młody chłopak udał, że nie widzi ciężarnej, choć stała naprzeciwko niego. Nie ustąpił jej miejsca. W sklepach żona Wapniaka nie została przepuszczona przez kupujących do kasy, aby móc szybciej zapłacić za zakupy. Reagowały natomiast kasjerki, które zapraszały kobietę do siebie bez kolejki.

Zobacz film: "Film Wapniaka, pod którym dyskutowano na temat traktowania kobiet ciężarnych"

2. Komentarze

Wyniki eksperymentu nie są zaskakujące. Natomiast szokujące są komentarze, które pojawiły się pod filmem. Co ciekawe, szczególnie aktywni byli mężczyźni. Przedmiotem ich dyskusji było nie tylko zachowanie osób, które na swojej drodze spotkały ciężarną. Internauci komentowali sylwetki kobiet w stanie błogosławionym.

Jeden z nich stwierdził, że kobietom w ciąży nie powinno się ustępować miejsca w środkach transportu, ponieważ w ich stanie każdy wysiłek jest wskazany. Napisał:

"A co to? Kobieta w ciąży to święta krowa? W ciąży wręcz wymagany jest wysiłek, żeby zbytnio sadła nie zapuścić, bo po urodzeniu wiele kobiet to już maciory do końca życia. Sporo kobiet myśli, że w ciąży może żreć, ile wlezie i leżeć tylko d... na kanapie, ale to nieprawda! Bo potem po ciąży zostają już ciasteczkowymi potworami". Z tą opinią zgodziło się wielu internautów, wyrażając swoją aprobatę w postaci 31 like'ów.

Komentarze pod filmem na temat ustępowania miejsca kobietom w ciąży
Komentarze pod filmem na temat ustępowania miejsca kobietom w ciąży (YouTube)

Inny internauta stwierdził, że kobietom w ciąży powinno się ustępować miejsca jedynie wtedy, gdy same o to poproszą. Bywa, że współtowarzysze podróży środkami publicznego transportu udają, że nie widzą ciężarnych albo widzą i szyderczo się uśmiechają na widok młodych matek karmiących dzieci na stojąco, tak jak miało to miejsce w przypadku Bryony, o której pisaliśmy niedawno.

10 rzeczy, które zrozumie każda kobieta w ciąży
10 rzeczy, które zrozumie każda kobieta w ciąży [7 zdjęć]

Ciąża to nie tylko wspaniały okres oczekiwania przyjścia na świat największego skarbu matki. To również

zobacz galerię

Mężczyzna o pseudonimie Krzew swoją opinię wyraził w mocnych słowach, używając wulgaryzmów:

“Ale mnie wkur... takie gadanie, że nie dorośliśmy, żeby ustępować miejsca. Wisi mi szczerze, czy ktoś komuś ustąpi miejsca z własnej myśli, ale złe społeczeństwo to takie, który w momencie, kiedy osoba poprosi o zwolnienie miejsca, a nikt jej nie zwolni. Takie pierd..., że powinniśmy kur... latać wzrokiem po całym autobusie w poszukiwaniu starszej osoby, kobiety w ciąży czy chu... wie jakiego niepełnosprawnego weterana z Wietnamu to istna głupota. Ktoś podejdzie, poprosi, dostanie wolne miejsce. Ot, cała filozofia”.

W podobnym tonie wypowiedział się Tom Lyn. Jego zdaniem kobiet w ciąży nie powinno się traktować wyjątkowo. Napisał: "Nie róbmy z ciężarnych niepełnosprawnych. To żadna choroba. Grubym też ustępujesz miejsca, bo dźwigają ciężar?".

Zobacz także:

Wtórował mu internauta o nicku persoulrpg, który stwierdził: "O ile jeszcze rozumiem samą ideę ustępowania miejsc osobom potrzebującym, to totalnie nie rozumiem czepiania się osób, które tego nie zrobiły. Po pierwsze, ciąża to nie choroba, jak wiele osób twierdzi".

Wskazane powyżej komentarze to jedynie fragment dyskusji, która rozgorzała pod filmem. Jednak z wielu wynika jasny wniosek, że "nie ma co wychodzić przed tłum, przejmujmy się sobą, nie innymi" - jak napisał Artur Szopa.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze