Imiennik – imiona męskie
- Witomysł Jest to staropolskie imię męskie, zrekonstruowane na podstawie nazwy wsi Wytomyśl, złożone z członów Wito -("pan, władca") i -mysł ("myśleć").
- Witosław Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów Wit(o)- ("pan, władca"), i -sław ("sława"). Mogło ono mieć charakter życzący i oznaczać" tego, który będzie sławnym panem". Witsław, Wicsław, Wicław
- Wiwald Jest to imię męskie pochodzenia germańskiego.
- Wojbor Jest to słowiańskie imię dwuczłonowe, złożone z elementów woj- 'wojownik' i -bor (od czasownika borti 'walczyć').
- Wojciech Jest to staropolskie męskie imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się od słowa ;woj;- wojownik i i ;ciech;- uciecha, pociecha co można rozumieć jako "ten, który cieszy się z bycia żołnierzem","cieszący się wojownik".
- Wojemił Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów woje- ("wojownik") i -mił ("miły"). Oznacza "tego, który jest miły swoim towarzyszom".
- Wojsław Jest to staropolskie imię męskie, złożone z członów woj- ("wojownik") i -sław ("sława"). Oznacza "tego, który zdobywa sławę w wojnach", "sławnego wojownika". Ciekawostka: Inne formy tego imienia to - Wojesław, Wojisław, Wosław. Wojsław to nie tylko imię, ale także: wieś w województwie opolskim, w powiecie brzeskim, w gminie Grodków, wieś do 1985, obecnie osiedle Mielca.
- Wolfgang Jest to imię germańskie, złożone z członów: ulf- 'wilk' i -gang 'iść'. Znaczyłoby więc 'chodzący jak wilk, odznaczający się wilczym chodem'.
- Wolisław Jest to staropolskie imię męskie. Znaczenie imienia: "ten, który woli sławę" albo "ten, który sławi wolę".
- Wolrad Jest to staropolskie imię męskie. Składa się z dwóch członów: wol- ("woleć") i -rad ("radosny, zadowolony").