Ile papieru toaletowego powinna zużywać rodzina? Ekspert ujawnia
Nie da się ukryć, że papier toaletowy, to jeden z artykułów pierwszej potrzeby. Bez niego trudno jest sobie poradzić, jednak czasem można przesadzić z jego ilością. Ekspert ujawnia, ile tak naprawdę powinniśmy zużywać papieru toaletowego.
1. Ile papieru toaletowego należy używać?
Istnieje gra integracyjna dla dzieci i dorosłych, która wykorzystuje papier toaletowy. Uczestnicy dostają rolkę i każdy musi urwać tyle listków, ile normalnie używa. Samo urywanie wzbudza wiele emocji i mówi o "hojności" danego uczestnika, jednak później okazuje się, że na każdym listku trzeba napisać coś o sobie. Wtedy zazwyczaj do ludzi dociera, że zużywają za dużo papieru.
Ważne jest uświadamianie dzieciom, że papier znajduje się na czołowym miejscu zużywanych materiałów, używamy go w szkole, pracy i w domu. Zebrane dane pokazują, że średnie zużycie papieru w gospodarstwie domowym to ok 100kg.
Niezależnie od tego, czy używając papieru, się go zgniata, składa, czy owija wokół dłoni, można przesadzić z jego ilością. Nie dość, że można w ten sposób zapchać odpływ, to jeszcze dochodzi do marnotrawstwa. Zatem ile papieru powinno się wykorzystywać?
Sanctuary Bathrooms wraz z ekspertami ds. higieny i zdrowia postanowili sprawdzić, jakie błędy są najczęściej popełniane i rozwiać ewentualne wątpliwości. Według nich najważniejsze jest efektywne korzystanie z papieru toaletowego.
"Przeciętny człowiek powinien potrzebować tylko 10 arkuszy na wizytę w toalecie. Oczywiście zależy to też w dużym stopniu od tego, w jakim celu jest ta wizyta, ale zasadniczo nie powinno się przekraczać tej liczby, ponieważ może dochodzić do marnotrawstwa"- mówi Martin Richards, Dyrektor Ekspertów ds. Technologii Higienicznych w SMARTi Environmental.
2. Spuszczanie wody
Jak podkreślają eksperci, 10 listków oznacza ich maksymalną liczbę. Użycie mniejszej ilości papieru toaletowego jest więc całkowicie w porządku. A co ze spłukiwaniem?
Należy zawsze opuszczać deskę klozetową. Podczas spuszczania wody, bakterie kałowe, wirusy i zarazki mogą się przedostać na ręczniki, kosmetyki, a nawet szczoteczki do zębów. W ten sposób trafiają do organizmu, powodując zatrucia i biegunki.
"Każda toaleta może mieć do 500 tys. zarazków na pół centymetra powierzchni – mówi Martin Richards. - Podczas spłukiwania toalety kropelki zawierające bakterie i wirusy, takie jak E. coli, unoszą się w powietrzu, zanieczyszczając wiele powierzchni w łazience. Zatem jeśli podczas spłukiwania deska jest opuszczona, zostaną one w toalecie".
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl