Trwa ładowanie...

Gwiazdor disco polo nadał imię córce. Pobił nawet Michała Wiśniewskiego

Avatar placeholder
28.12.2023 12:07
Wokalista dał córce niespotykane imię. Jedyne takie w Polsce
Wokalista dał córce niespotykane imię. Jedyne takie w Polsce (Instagram )

Discopolowy muzyk Sebastian Zych, znany jako Mr Sebii, pochwalił się na Instagramie zdjęciami urodzonej 14 października córeczki. Dziewczynka będzie nosiła oryginalne, jedyne w Polsce imię. W sieci posypały się gratulacje dla świeżo upieczonego taty.

spis treści

1. Ajuna - imię pochodzenia litewskiego

Wybór imienia dla dziecka to dla rodziców zwykle trudna decyzja. Dla wielu imię powinno nie tylko dobrze brzmieć, ale też odpowiednio się kojarzyć i łatwo zdrabniać. Niektórzy stawiają przy tym na imiona z wielowiekową tradycją, inni zaś wolą takie, które brzmią bardziej nowocześnie.

Sebastian Zych, wśród fanów disco polo znany jako Mr Sebii, ogłosił niedawno, jak nazwał swoją nowo narodzoną córeczkę. Muzyk zdecydował się na imię, które w Polsce jest w zasadzie niespotykane. Dziewczynka będzie nosiła litewskie imię Ajuna.

Zobacz film: "Cechy, które dziedziczymy po mamie"

"Już jest moja córeczka na świecie. Urodziła się 14 października o godzinie 19:23 z wagą 3090 i z 10 punktami. Zdecydowaliśmy się nazwać ją jedynym imieniem w Polsce 'Ajuna'. Ajuna to litewskie imię. Znaczenie imienia: Ajuna bardzo kocha rodzinę, lubi zarówno przyjmować gości, jak i chodzić na spotkania towarzyskie, ma silny głos, dlatego realizuje swoje zamiłowania do przewodzenia innym. Doskonale przystosowuje się do sytuacji nawet najbardziej szokujących. Ajuna jest osobą zdecydowaną. Imieniny obchodzi 28 VIII. Odbierałem poród osobiście z położnymi i lekarzem prowadzącym w wojewódzkiej klinice Ginekologi w Kielcach" - napisał na Instagramie dumny tata.

17 października muzyk oficjalnie pochwalił się, że imię córeczki zostało zaakceptowane przez kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

"Dziś oficjalnie kierownik USC w Kielcach zatwierdził jedyne imię w Polsce 'Ajuna'. Razem z Ajunką i mamą wracamy do domu cali i zdrowi" - napisał.

2. Sebi - imię dla chłopca

To nie pierwszy raz, gdy wokalista zaskoczył fanów imieniem dziecka. Cztery lata wcześniej, gdy urodził się jego syn, Zych zapowiedział, że nazwie go na cześć swojego zespołu. W efekcie chłopiec ma dwa imiona: na pierwsze Seweryn, a na drugie - Sebi.

Swoją decyzją mężczyzna wywołał niegdyś burzę w sieci, wygląda jednak na to, że kierownik Urzędu Stanu Cywilnego uznał, że imię spełnia wszystkie wymogi, nie będąc przy tym nieprzyzwoitym ani śmiesznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze