Trwa ładowanie...

Imię dla dziewczynki – czym się kierować przy wyborze, symbolika imienia

Avatar placeholder
27.06.2019 07:48
Imię dla dziewczynki – czym się kierować przy wyborze, symbolika imienia
Imię dla dziewczynki – czym się kierować przy wyborze, symbolika imienia (123rf)

Wydawałoby się, że wybór imienia dla dziecka nie jest trudny. Nic bardziej mylnego. Imię wybiera się na długo przed planowanym terminem porodu i jest to tak ważna kwestia jak dla przykładu zakup wózka, znalezienie położnej czy skompletowanie wyprawki dla noworodka. Ważne, aby decyzja była decyzją rodziców malucha, a nie całej reszty rodziny. W przypadku imienia dla chłopca praktykuje się podtrzymanie tradycji i nadanie imienia po pradziadku czy dziadku, a imię dla dziewczynki to często imię po prababci czy babci. Czym jeszcze można się kierować szukając imienia?

spis treści

1. Imię dla dziewczynki – czym się kierować przy wyborze

Bardzo ważne jest to, aby imię dla córki wybrać wspólnie. Można zrobić listę swoich propozycji, przy tej okazji nie wolno pomijać propozycji starszego rodzeństwa. Listę można sporządzić już w połowie ciąży, zaglądać do niej często i powoli przy wspólnym porozumieniu wykluczać imiona, których na pewno nie chcecie nadać córce. Imię dla dziewczynki powinno współgrać z nazwiskiem.

Imię dla dziewczynki powinno pasować do nazwiska dziecka
Imię dla dziewczynki powinno pasować do nazwiska dziecka
Zobacz film: "Pomysły na rodzinną aktywność fizyczną"

Zbyt długie imię dla dziewczynki nie będzie pasowało do krótkiego nazwiska. Ważne jest także, aby zwrócić uwagę na rytm i pisownię imienia. Nie wybierajmy obco brzmiących imion, które nie będą pasować do polskiego nazwiska. Jeśli partner czy partnerka jest cudzoziemcem to idąc na kompromis można znaleźć imię, które znajduje swój odpowiednik w naszej kulturze. Innym wyjściem jest nadanie dziewczynce dwóch imion. Imię dla dziewczynki nie powinno być też wybierane pod wpływem obowiązującej w danym momencie mody, ponieważ moda ma to do siebie, że przemija, a wybrane przez nas imię zostanie z maluchem na zawsze.

To też warto wiedzieć

Imię dla dziewczynki może być symboliczne, odzwierciedlać charakter dziecka i jego osobowość. Są rodzice, którzy wybierając imię dla dziewczynki szukają symboliki, dlatego wybierają imię świętej. Czasem warto poczekać do momentu narodzin, wystarczy spojrzenie na córkę i wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane.

Czy imię może zdeterminować przyszłość?
Czy imię może zdeterminować przyszłość? [6 zdjęć]

Krajowy Rejestr Dłużników stworzył listę najbardziej "zadłużonych”... imion, czyli takich, których właścicielami

zobacz galerię

2. Imię dla dziewczynki – symbolika imienia

Imię dla dziewczynki to dla wielu rodziców początek czegoś nowego, nowej drogi. Dlatego wybór powinien być przemyślany. Owszem imię może być zmienione nawet już po zarejestrowaniu dziecka w UM, ale taka decyzja musi być poparta właściwymi dokumentami, w których trzeba udowodnić, że zmiana jest konieczna. Dawniej wierzono, że nadane imię dla dziewczynki będzie ją chroniło przed wszelkimi przeciwnościami losu, dlatego w imionach dopatrywano się swoistego talizmanu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze