Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z obrotu antybiotyk na schorzenia nerek

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje w obrotu na terenie całego kraju Biseptol 480. Antybiotyk stosowany jest w schorzeniach układu oddechowego oraz moczowego.

Zobacz film: "Jak radzić sobie z infekcjami u dzieci?"

Mowa o koncentracie do sporządzania roztworu do infuzji, którego substancjami czynnymi są Sulfamethoxazolum oraz Trimethoprimum. W swojej decyzji GIF informuje, że z obrotu wycofana zostaje seria 05CE0416 o dacie ważności 10. 2018 r.

1. Przyczyny wycofania leku

Wniosek o wycofanie leku do GIF wysłał podmiot odpowiedzialny, czyli Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. Decyzja została podjęta natychmiastowo, ponieważ zaistniało podejrzenie, że lek nie spełnia wymagań jakościowych w związku z widocznym zanieczyszczeniem w ampułce.

W związku z tym decyzji o wycofaniu Biseptolu 480 nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

2. Lek na schorzenia moczowe

Biseptol 480 jest preparatem stosowanym najczęściej w leczeniu zakażeń nerek i układu moczowego: ostrego i przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego i cewki, odmiedniczkowego zapalenia nerek, zapalenia gruczołu krokowego.

Lekarze przepisują go równie często pacjentom, którzy cierpią na ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc, których przyczyną jest Pneumocystis carinii, zakażenia przewodu pokarmowego wywoływane przez bakterie Salmonelli i Shigelli, a także zakażenia skóry.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.