Trwa ładowanie...

GIF wycofuje Erythromycinum Intravenosum TZF - antybiotyk stosowany w zakażeniach bakteryjnych

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu na terenie całego kraju lek Erythromycinum Intravenosum TZF, 300 mg, proszek do sporządzania roztworu do infuzji, o numerze serii 1020216 i dacie ważności 02.2019. Podmiotem odpowiedzialnym leku są Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne "Polfa" S.A. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Marihuana. Leczniczy narkotyk"

1. Wycofana seria

Z aptek zniknie jedna seria leku stosowanego w zakażeniach bakteryjnych. Chodzi o tę o numerze serii 1020216 i dacie ważności 02.2019 r. Jak czytamy w uzasadnieniu decyzji, powodem jest fakt, że "seria produktu leczniczego nie spełnia wymagań specyfikacji jakościowej w deklarowanym okresie ważności pod względem zawartości zanieczyszczeń widocznych okiem nieuzbrojonym".

Zobacz też:

2. Antybiotyk

Erythromycinum Intravenosum TZF wykazuje działanie bakteriostatyczne. Jest antybiotykiem. Lekarze przepisują go w ciężkich zakażeniach wywołanych drobnoustrojami wrażliwymi na erytromycynę. Podaje się go również w przypadku konieczności szybkiego uzyskania we krwi dużego stężenia leku lub, jeśli niemożliwe jest podanie postaci doustnej.

Zobacz także:

Przychodzi z pomocą, gdy inne metody zawodzą. Powinna go mieć każda mama

Stosowany jest w zakażeniach dróg oddechowych - np. zapaleniu migdałków, ropniu okołomigdałkowym, zapaleniu gardła, zapaleniu krtani, zapaleniu zatok. Leczy się nim także wtórne zakażenia bakteryjne w przebiegu grypy lub przeziębień oraz zakażenia dolnych dróg oddechowych - np. zapalenie tchawicy, ostre zapalenie oskrzeli lub zaostrzenie przewlekłego zapalenia oskrzeli, zapalenie płuc, rozstrzenie oskrzeli czy tzw. chorobę legionistów.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.