Trwa ładowanie...

Gdy się urodził, ważył 6 kg. Jak Judah wygląda teraz?

Myślisz, że noworodek o wadze 4 kg to już "duże dziecko”? Jesteś w błędzie. Nina urodziła chłopca, którzy ważył prawie 6 kg. Zdumiewające, prawda? Oto historia jej i małego Judah.

Zobacz film: "Uważaj. Ten wirus częściej atakuje dzieci, młodzież i osoby starsze"

Judah jest czwartym dzieckiem Niny Tassel z Australii. Gdy przyszedł na świat, ważył 5,95 kg, a mierzył 59 cm. Rodzice szybko nazwali go "słodkim gigantem”. Przyznają jednak, że już w ciąży wiedzieli o tym, że ich syn urodzi się duży. Nie sądzili jednak, że aż tak.

Judah, gdy się urodził, ważył 6 kg
Judah, gdy się urodził, ważył 6 kg (Screen z dailymail.co.uk Nina Tassel)

"Cieszę się, że nie znałam jego prawdziwych rozmiarów. Gdybym znała, prawdopodobnie bałabym się porodu" – przyznaje Nina w rozmowie z Daily Mail Australia. I dodaje, że poród, wbrew temu, co można by pomyśleć, wcale nie był ciężki. Na pewno lżejszy niż trzy poprzednie.

Zobacz również:

Sól, której nie musisz się obawiać. Odkwasza organizm

"Kiedy położna zważyła Judah, nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła. Zważyła go ponownie i w końcu powiedziała, że jest nietypowy" – wspomina kobieta.

To było w styczniu 2017 roku. Dziś Judah ma już prawie 8 miesięcy i waży ok. 10 kg. Wyrósł już z większości zgromadzonych przez Ninę ubrań. Za duży jest także na pieluszki przeznaczone dla dzieci w wieku 12 miesięcy. Judah może się też pochwalić dwoma zębami i umiejętnością czołgania.

Judah jest najmłodszym synem Niny
Judah jest najmłodszym synem Niny (Screen z dailymail.co.uk Nina Tassel)

Szczęśliwa mam czterech synów mówi, że na pierwszy rzut oka nie widać, jak duży jest jej najmłodszy syn. "Znajomi, którzy do nas przychodzą nie zauważają różnicy. Kiedy porównamy Judah z innym dzieckiem w jego wieku okaże się jednak, że jest bardzo duży" – mówi Nina.

Sprawdź koniecznie:

Ratownik medyczny: Każde działanie daje szansę osobie poszkodowanej na przeżycie.

Kobieta żartuje, że cierpi z powodu "syndromu czwartego dziecka”. "Obsesyjnie ważę syna, tak samo jak pierwszego” – śmieje się.

Judah skończył 8 miesięcy
Judah skończył 8 miesięcy (Screen z dailymail.co.uk Nina Tassel)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.