Trwa ładowanie...

Gdańsk: Pijana matka i babcia zajmowały się czwórką dzieci. Najmłodsze dwa razy wypadło z wózka i jest poparzone

Do skandalicznego wydarzenia doszło w Gdańsku. Dwie pijane kobiety opiekowały się dziećmi. Ich zachowanie zaniepokoiło pracowników restauracji, w której chciały zamówić alkohol.

Zobacz film: "Defekty odporności u dzieci"

1. Pijane kobiety zajmowały się dziećmi

Czwórka dzieci znalazła się pod wątpliwą opieką matki i babci. 23-letnia mama miała prawie 2 promile, a 45-letnia babcia - ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mieszkanki Ełku podczas pobytu w Gdańsku udały się do tamtejszej restauracji. Kelnerkę zaniepokoiło zachowanie pijanych kobiet, które chciały zamówić alkohol. Pracownica wezwała policję.

Turystki miały pod opieką czwórkę dzieci w wieku od 1,5 roku do 9 lat. Maluchy były głodne i przegrzane.

Z relacji świadków wynikało, że najmłodsze dziecko dwukrotnie wypadło z wózka. 1,5-roczna dziewczynka trafiła jednak do szpitala z innego powodu - ma poparzenia słoneczne I stopnia. Jej rodzeństwo trafiło do pogotowia opiekuńczego.

Matka i babcia usłyszały zarzut narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im do 5 lat więzienia.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.