Trwa ładowanie...

Znaki, że dziecko się przegrzewa. Reaguj, nim będzie za późno (WIDEO)

Avatar placeholder
04.06.2019 07:48

Latem, oprócz przyjemności ze spędzania wolnego czasu na powietrzu, można doświadczyć również przykrych objawów związanych z wysoką temperaturą. Jednym z częstszych problemów jest odwodnienie organizmu.

Wraz ze wzrostem pragnienia, może pojawiać się suchość w ustach, zmniejszenie wydalanego potu i zmniejszenie ilości wydalanego moczu. To znak, że organizm oszczędza wodę. Jej utrata może prowadzić nawet do omdlenia. Konsekwencje odwodnienia to zagrożenie dla zdrowia, a nawet dla życia.

Szczególnie groźne jest odwodnienie u dzieci. Może ono wystąpić nie tylko podczas upałów, ale również z powodu utraty płynów podczas biegunki albo wymiotów. To groźna komplikacja, dlatego dzieci podczas zatruć należy dopajać, a w razie potrzeby nie zwlekać z zawiezieniem do szpitala. Tam maluch może otrzymać dożylne nawadnianie.

Latem istnieją również niebezpieczeństwa związane z ugryzieniami owadów. Niektóre z nich, takie jak np. kleszcze, wywołują poważne dolegliwości, które mogą towarzyszyć nawet przez resztę życia.

U osób wrażliwych ugryzienie os lub pszczół również może skończyć się hospitalizacją, a nawet zgonem. Silna reakcja alergiczna może powodować wstrząs anafilaktyczny, a w rezultacie zamknięcie dróg oddechowych wskutek obrzęku. To powoduje śmierć pacjenta.

Warto znać również objawy przegrzania, aby nie doprowadzić do udaru cieplnego.

Zobacz WIDEO i sprawdź, na co zwrócić uwagę. Reaguj, nim będzie za późno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze