Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Gdańsk. Na świat przyszły jednojajowe trojaczki: Ida, Iga i Inka

Gdańsk ma powód do radości! W szpitalu św. Wojciech na gdańskiej Zaspie miał miejsce niezwykły poród. Na świat przyszły trojaczki jednojajowe, co oznacza, że są identyczne. Ida, Inka i Iga są zdrowe, a ich mama czuje się dobrze.

Zobacz film: "Prof. dr hab. n. med. Hubert Huras opowiada o sześcioraczkach z Krakowa"

1. Trojaczki jednojajowe z Gdańska

Taki poród zdarza się niezwykle rzadko, bo raz na 100 tys. Tym bardziej, rodzice jednojajowych trojaczków powinni czuć się wyjątkowo. 7 maja w szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku przyszły na świat zdrowe trojaczki.

Trzy dziewczynki są identyczne - Ida, Iga i Inka są zdrowe i oddychają samodzielnie.

- Takie porody zdarzają się raz na 100 tysięcy - poinformował dr Maciej Socha, kierownik oddziału położnictwa i ginekologii w szpitalu św. Wojciecha w Gdańsku w rozmowie z Radiem Gdańsk.

Zobacz także: Niesamowity film pokazujący jak zachowuje się brzuch kobiety, która nosi trojaczki

2. Wyjątkowe narodziny w gdańskim szpitalu na Zaspie

Dodał również, że zwykle trojaczki rodzą się średnio co 6 tys. porodów, ale nie są to ciąże jednojajowe. W szpitalu na Zaspie w Gdańsku porody trojaczków odbywają się średnio 1-2 razy w roku.

Poród odbył się przez cesarskie cięcie. Dziewczynki ważą: 1550, 1580, 1950 g. W szpitalu będą prawdopodobnie około tygodnia.

Zobacz także: Co za słodziaki! Mama sześcioraczków wrzuciła urocze zdjęcie. "Zwątpiłam, że się uda"

Gdańskie trojaczki
Gdańskie trojaczki (GettyImages)

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.