Trwa ładowanie...

Fotelik samochodowy 9-36 kg – jaki wybrać?

Wybór fotelika samochodowego dla dziecka w przedziale wagowym od 9 do 36 kg przysparza rodzicom wiele problemu. Dziecko jest już na tyle duże, że może grymasić, że nie ten kolor, że nie wygodnie. Dlatego musimy wybrać produkt funkcjonalny, wygodny dla dziecka i co najważniejsze bezpieczny. Przedstawiamy cztery najpopularniejsze foteliki samochodowe dla dzieci od 9 do 36 kg.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

spis treści

1. Fotelik samochodowy 9-36 kg – Britax Evolva

Fotelik samochodowy Britax Evolva to produkt, który rośnie wspólnie z dzieckiem, gdyż z założenia jest przeznaczony dla dzieci od 9 miesiąca życia do 12 lat. Decydując się na jego zakup na pewno posłuży wiele lat. Fotelik Britax Evolva posiada wiele atestowanych systemów bezpieczeństwa zapewniających ochronę dziecku podczas wypadku. Fotelik chroni dziecko podczas zderzeń bocznych. Za prawidłowe ułożenie dziecka w foteliku odpowiadają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z nakładkami naramiennymi ograniczającymi ruch do przodu. Dodatkowo Britax Evolva posiada wysokie oparcie i regulowany solidny zagłówek. Wszystkie elementy można wyregulować za pomocą jednej ręki. Równie łatwo zdejmuje się tapicerka pokrywająca fotelik, którą można wyczyścić w razie potrzeby. Britax Evolva nie posiada możliwości zamontowania go w samochodzie za pomocą systemu ISOFIX. Nie są również oferowane dodatkowe akcesoria. Jednak te niedoskonałości rekompensuje atrakcyjna cena w kwocie 850 zł.

2. Fotelik samochodowy 9-18 kg – Cybex Pallas M-Fix

Cybex Pallas M-Fix to polski produkt przeznaczony dla dzieci do 12 roku życia. Fotelik posiada innowacyjną funkcję regulowania osłony tułowia za pomocą jednej ręki. Przywiera ona formę napompowanej poduszki absorbującej wstrząsy. Wszystkie elementy ruchome dają się z łatwością regulować dopasowując je do rozmiaru dziecka. Ponadto fotelik wyposażono w system wentylacji, dzięki któremu dziecku będzie podróżowało się przyjemniej szczególnie w gorące dni. Tapicerkę w razie zabrudzenia można wyprać w temperaturze 30 stopni. Cybex Pallas M-Fix ma oprócz tego 5 punktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością ich regulacji. Fotelik można ustawiać przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Montaż w samochodzie może odbywać się do systemu ISOFIX jak i również za pomocą standardowych pasów bezpieczeństwa. Fotelik Cybex Pallas M-Fix kosztuje ok. 1200 zł.

3. Fotelik samochodowy 9-18 kg – Recaro Young Sport

Fotelik samochodowy Recaro Young Sport to fotelik od polskiego producenta. Jest on przystosowany do wożenia dziecka tyłem lub przodem do kierunku jazdy. Fotelik Recaro Young Sport przeznaczono dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 12 lat. Pasy w foteliku Recaro Young Sport są pięciopunktowe wyposażone w system uniemożliwiający ich skręcenie się oraz ułatwiający zapinanie. Recaro Young Sport wyposażono w regulacja kąta oparcia. Uderzenia boczne są pochłaniane przez specjalnie wykorzystane w tym celu wkładki. Dla większego komfortu w komplecie znalazła się również poduszka do siedziska, która dopasowuje się do dziecka i poprawia jego komfort oraz bezpieczeństwo. Fotelik daje się zainstalować w każdym samochodzie za pomocą pasów bezpieczeństwa. Fotelik Recaro Young Sport nie posiada opcji montażu z systemem ISOFIX. Cena Recaro Young Sport to 750 zł.

4. Fotelik samochodowy 9-36 kg – Romer Advansafix

Czwarta propozycja to fotelik Romer Advansafix. Został stworzony do jazdy przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Komfort dziecku zapewnia obszerne siedzisko wykonane z pianki chroniące ciało oraz główkę dziecka. W foteliku użyto systemu chroniącego przed zderzeniami bocznymi. W trakcie podróży w foteliku Romer Advansafix dziecko jest zabezpieczone przez cztery niezależne systemy bezpieczeństwa: system mocowania ISOFIX z sygnalizacją poprawnego zamontowania fotelika, dodatkowy punkt mocowania zapewniający stabilność i bezpieczeństwo, system zapobieg ający przechylaniu się fotelika w trakcie gwałtownych manewrów, oraz 5 punktowe pasy bezpieczeństwa. Cena fotelika Romer Advansafix przekracza 1000 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.