Trwa ładowanie...

Fotelik samochodowy 9-18 kg – jaki wybrać?

Z wyborem fotelika samochodowego dla dziecka jest trochę tak jak z wyborem samochodu. Przed zakupem zastanawiamy się nad wyborem marki, kolorem, wyposażeniem, pojemnością silnika. Wreszcie pada pytanie czy samochód będzie praktyczny i spełniał nasze oczekiwania. Każdy ma jakieś doświadczenia w posiadaniu samochodu mimo to zbiera rady i opinie. Podobnie rzecz ma się z fotelikami samochodowymi. Fotelik samochodowy dla dziecka ma zapewniać mu bezpieczeństwo i komfort w trakcie podróży. Jaki powinien być fotelik dla dziecka w przedziale od 9 – 18 kg? Czy wybrać sprawdzonego producenta, czy może postawić na coś innego rekomendowanego przez innych.

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

spis treści

1. Fotelik samochodowy 9-18 kg – Romer King II

Romer King II to pierwszy z prezentowanych fotelików dla dzieci. Przeznaczony jest dla maluchów ważących od 9 do 18 kg. Bezpieczeństwo dziecku w foteliku zapewniają 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz głębokie boczne ściany chroniące ciało i głowę dziecka. Fotelik Romer King II waży jedynie 10 kg. Jest to ważne w razie potrzeby przenoszenia fotelika pomiędzy różnymi samochodami. Fotelik montuje się za pomocą pasów bezpieczeństwa umieszczonych w każdym samochodzie. Fotelik Romer King II można zamontować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. W celu ułatwienia procesu przewidziano możliwość odchylenia siedziska do przodu. Ciekawostką zastosowaną w foteliku Romer King II jest system LS, który za pomocą diody oraz sygnału dźwiękowego pomaga w ustawieniu odpowiedniego napięcia pasów bezpieczeństwa. Fotelik Romer King II oferowany jest w sprzedaży z wielką liczbą akcesoriów dodatkowych za które niestety trzeba dopłacić i wyjściowa cena fotelik Romer King II w wysokości 700 zł po dokupieniu kilku akcesoriów może przekroczyć kwotę 1000 zł.

2. Fotelik samochodowy 9-18 kg – Maxi Cosi Axiss Fix Plus

Kolejną propozycją jest fotelik Maxi Cosi Axiss Fix Plus. Fotelik został zaprojektowany i wykonany z dbałością o najmniejsze detale. Materiały użyte do jego produkcji są bardzo dobrej jakości. W foteliku Maxi Cosi Axiss Fix Plus zastosowano wiele systemów chroniących dziecko w czasie podróży jak: pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, antypoślizgowe ochraniacze pasów bezpieczeństwa czy absorbujące energię uderzenia zagłówek oraz boki fotelika. Fotelik posiada możliwość montażu przy użyciu zapięcia ISOFIX. Mona go zmontować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Umieszczenie i wyjęcie dziecka umożliwia obrotowe siedzisko fotelika. Fotelik Maxi Cosi Axiss Fix Plus dostosowuje się do wzrostu dziecka poprzez regulowany jednocześnie zagłówek oraz siedzisko z czego zagłówek regulowany jest w 7, a siedzisko w 4 pozycjach. W foteliku znajduje się specjalna wkładka przeznaczona dla niemowląt. Jakość wykonania wszystkich elementów fotelika Maxi Cosi Axiss Fix Plus jest na najwyższym poziomie, co przekłada się na jego cenę wynoszącą 1700 zł.

3. Fotelik samochodowy 9-18 kg – Britax Max Way

Fotelik samochodowy Britax Max-Way to fotelik przystosowany do wożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy. Fotelik przeznaczono dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Max-Way oferuje pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz specjalną podpórkę zwiększającą stabilność fotelika po umieszczeniu go w samochodzie. Fotelik ma dosyć kompaktową budowę, która nie zajmie zbyt wiele miejsca w samochodzie. Fotelik zamocujemy za pomocą pasów bezpieczeństwa. Fotelik Britax Max-Way zapewnia bezpieczeństwo w razie zdarzeń drogowych. Ponadto malec może być ułożony w pozycji idealnej do drzemania. Wadą fotelika jest brak zapięcia ISOFIX oraz cena wynosząca 1200 zł.

4. Fotelik samochodowy 9-18 kg – Recaro Zero 1 I-Size

Czwarta propozycja to fotelik Recaro Zero 1 I-Size. Został stworzony do jazdy przodem lub tyłem oraz zastosowano obracane o 360 stopni siedzisko ułatwiające wsiadanie i wysiadanie dziecka z samochodu. W trakcie podróży w foteliku Recaro Zero 1 I-Size dziecko jest zabezpieczone przez 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Boczki fotelika posiadają ochronę w postaci systemu ASP. Główka dziecka jest chroniona przez regulowany zagłówek oraz siedzisko. Ponad to fotelik posada nogę stabilizującą fotelik w trakcie podróży. Komfort dziecku zapewnia obszerne siedzisko oraz wykonanie produktu z nowoczesnej, funkcyjnej tkaniny, która nadaje fotelikowy elegancji oraz drapieżności. Można ją łato zdjąć i uprać bez obaw o jej uszkodzenie. Podstawową wadą fotelika jest jego cena przekraczająca kwotę 2000 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.