Trwa ładowanie...

Fotelik samochodowy 0-18 kg – jaki wybrać?

Wraz z narodzinami dziecka należy wyposażyć je w wiele akcesoriów, które zapewnią mu bezpieczeństwo. Jednym z takich elementów jest fotelik samochodowy rzecz niezbędna i wymagana podczas podróży dziecka samochodem. Ogromny wybór fotelików dziecięcych dostępnych na rynku nie ułatwia podjęcia decyzji odnośnie wyboru najlepszego produktu dla naszego dziecka. Dla ułatwienia wyboru przedstawiamy cztery najpopularniejsze foteliki samochodowe dla dzieci od 0 – 18 kg.

Zobacz film: "Jak zaaranżować pokój dla niemowlaka?"

spis treści

1. Fotelik samochodowy 0-18 kg - Caretero Fenix

Fotelik samochodowy Caretero Fenix przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do około 4 roku życia lub wagi do 18 kg. Fotelik zapewnia bezpieczeństwo dziecku dzięki solidnej konstrukcji oraz 5-punktowym pasom bezpieczeństwa z możliwością ich regulacji. Pasy są pokryte nakładkami zapobiegającymi powstawaniu otarć. Fotelik Caretero Fenix można ustawić przodem lub tyłem do kierunku jazdy niezależnie od wielkości i wagi dziecka. Obszerne siedzisko oraz delikatna i przewiewna tkanina użyta do jego wykonania gwarantuje dziecku komfort w trakcie podróżowania. W razie zabrudzenia tapicerkę można zdjąć i ją wyczyścić. Siedzisko fotelika Caretero Fenix jest regulowane w pięciu stopniach z możliwością całkowitego rozłożenia fotelika do przewiezienia noworodków. Fotelik posiada niezbędne certyfikaty wymagane na terenie UE. Wadą fotelika Caretero Fenix jest ubogie wyposażenie – brak rączki do przenoszenia czy foli przeciwdeszczowej. Ogromną zaletą jest zaś jego cena wynosząca 290 zł.

2. Fotelik samochodowy 0-18 kg – Summer Baby Carrera

Kolejną propozycją fotelika samochodowego przeznaczonego dla dzieci 0-18kg jest fotelik Summer Baby Carrera. Fotelik został wyposażony w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, regulowane oparcie w czterech poziomach oraz wyjmowane wkładki ułatwiają użytkowanie fotelika oraz utrzymanie jego czystości. Dla niemowląt przewidziano wkładkę amortyzującą wykonaną z miękkiego materiału. Siedzisko jest pokryte pianką co zapewnia komfort podróżowania. Fotelik Summer Baby Carrera można montować w samochodzie za pomocą standardowych pasów bezpieczeństwa. Ponadto fotelik można umieścić przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Fotelik Summer Baby Carrera posiada europejskie certyfikaty bezpieczeństwa. Wadą fotelika jest to, że został wykonany z plastiku. Brak rączki do przenoszenia utrudnia jego transport. Fotelik Summer Baby Carrera ma dwuletnią gwarancję. Summer Baby Carrera kosztuje nieco ponad 100 zł – więc bardzo atrakcyjnie.

3. Fotelik samochodowy 0-18 kg - Caretero Champion

Caretero Champion to fotelik samochodowy wraz z bazą ISOFIX do zainstalowania go w samochodzie. Fotelik można zamontować tyłem lub przodem do kierunku jazdy za pomocą bazy ISOFIX lub standardowych pasów bezpieczeństwa. W foteliku Caretero Champion dziecko może zostać przewożone w pozycji półsiedzącej. Zagłówek jest również regulowany tak jak 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z nakładkami chroniącymi dziecko przed otarciami. Wygodę gwarantuje również szerokie siedzisko i oparcie. Bezpieczeństwo fotelika Caretero Champion zapewniają pochłaniacze energii zainstalowane na bokach fotelika, które łagodzą skutki zderzenia. Wyprofilowane ścianki boczne fotelika zapewniają dodatkową ochronę. Fotelik posiada homologację oraz instrukcję w języku polskim. Zaletą wózka jest jego nowoczesny i estetyczny wygląd. Koszt Caretero Champion to wydatek rzędu 650 zł.

4. Fotelik samochodowy 0-18 kg - Coletto Mokka

Ostatnią propozycją fotelika samochodowego dla dziecka od 0 do 18 kg jest produkt Coletto Mokka. Fotelik można obracać o 360 stopni co jest przydatne przy wkładaniu i wyjmowaniu dziecka z samochodu. Dodatkowo funkcja ta umożliwia ustawienie fotelika przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Bezpieczeństwo i wygodę w foteliku Coletto Mokka zapewniają dziecku regulowany na wysokość zagłówek, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z ochraniaczami przed otarciem oraz dodatkowe poduszki na siedzisko i oparcie fotelika. Fotelik standardowo wyposażony został w bazę ISOFIX, która ułatwia jego zamontowanie w samochodzie. Fotelik Coletto Mokka jest bardzo dobrze wykonany. Posiada ciekawą kolorystykę i zapewnia bezpieczeństwo na wysokim poziomie. Niestety przekłada się to na cenę fotelika Coletto Mokka, która wynosi niemal 1200 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.