Trwa ładowanie...

Fotelik samochodowy 0-13 kg – jaki wybrać?

Przepisy stosowane w UE kategorycznie nakładają obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie podróży. Wybór foteliki samochodowego dla dziecka nie jest łatwy, gdyż występują w wielu rodzajach, formach oraz są przeznaczone dla dzieci w różnym wieku i o różnej masie ciała. Te dla maluchów od urodzenia do osiągnięcia przez dziecko wagi 13 kg muszą być bezpieczne i posiadać odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa. Poniżej zaproponujemy przegląd czterech najpopularniejszych fotelików samochodowych dla dzieci od 0 – 13 kg.

Zobacz film: "Katar u niemowlaka"

spis treści

1. Fotelik samochodowy 0-13 kg - Maxi Cosi Cabrio Fix

Fotelik samochodowy Maxi Cosi Cabrio Fix przeznaczony jest dla dzieci ważących od 0 do 13 kg (od urodzenia do około 12/15 miesiąca życia). Fotelik samochodowy Maxi Cosi Cabrio Fix przystosowano do mocowania w samochodach z systemem ISOFIX, lub bez tego systemu. Wówczas fotelik mocuje się za pomocą trzypunktowych pasów bezpieczeństwa. Fotelik można zamocować przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Model Maxi Cosi Cabrio Fix został zaprojektowany w ten sposób, by jak najskuteczniej chronić dziecko przed obrażeniami powstałymi w skutek ewentualnego zaistnienia zdarzeń drogowych. Szelki chroniące maluszka są regulowane co pozwala na prawidłowe i komfortowe zabezpieczenie dziecka po umieszczeniu go w foteliku. Dodatkowo fotelik wyposażono w daszek chroniący przed promieniami słonecznymi. Dodatkowo w foteliku Maxi Cosi Cabrio Fix znajduje się schowek na drobiazgi. W razie potrzeby tapicerkę daje się wypiąć i uprać w pralce. Wadą fotelika jest to, że akcesoria jak folia przeciwdeszczowa nie występują w standardzie i trzeba je dokupić. Fotelik Maxi Cosi Cabrio Fix kosztuje ok. 500 zł.

2. Fotelik samochodowy 0-13 kg – CYBEX Aton 5

Fotelik Aton 5 to piąta generacja fotelika samochodowego dla dzieci o wadze od 0 – 13 kg. Najważniejszymi cechami fotelika CYBEX Aton 5 to możliwość dostosowania fotelika do wzrostu dziecka dzięki kilku podstawowym funkcjom jak: wyciągana wewnętrzna wkładka, regulowany zagłówek czy zintegrowany daszek chroniący dziecko przed słońcem. Fotelik CYBEX Aton 5 wykonano z grubej, solidnej skorupy, która pochłania siłę uderzenia. Na bezpieczeństwo dziecka wpływają takie elementy jak regulowany zagłówek oraz pięciopunktowe, regulowane pasy bezpieczeństwa. Wózek w samochodzie montuje się za pomocą pasów bezpieczeństwa lub uchwytów ISOFIX. Fotelik samochodowy CYBEX Aton 5 kosztuje ponad 500 zł. Jego zaletą jest to, że powstają ciągle kolejne udoskonalane generacje produktu. Wada to brak na wyposażeniu dodatkowych opcji w postaci kieszeni na drobiazgi lub folii przeciwdeszczowej.

3. Fotelik samochodowy 0-13 kg - PEG-PÉREGO Primo Viaggio SL

Primo Viaggio SL to trzeci prezentowany fotelik samochodowy dla dzieci od 0 – 13 kg wagi. Posiada on wbudowane oparcie głowy dziecka, które ma za zadanie chronić szyję maleństwa. Komfort dziecku zapewniają trzypunktowe, łatwe w obsłudze pasy bezpieczeństwa oraz anatomiczna wkładka. Fotelik PEG-PÉREGO Primo Viaggio SL posiada daszek chroniący przed słońcem ze smyczą do zawieszenia zabawek. Regulowana jest rączka służąca do przenoszenia fotelika. Fotelik PEG-PÉREGO Primo Viaggio SL można zamocować w samochodzie przy udziale trzech specjalnie zaprojektowanych do tego celu baz. Wadą jest to, że są one sprzedawane osobno co relatywnie podnosi koszt zakupu fotelika. Ceny fotelika PEG-PÉREGO Primo Viaggio SL zaczynają się od kwoty 450 zł.

4. Fotelik samochodowy 0-13 kg - RÖMER Baby-Safe

Czwartą i ostatnią propozycją fotelika od 0-13 kg jest fotelik samochodowy RÖMER Baby-Safe. Wyposażony został we wkładkę dla noworodków wykonaną ze specjalnej pianki, która zapewnia dziecku ochronę absorbując energię zderzenia. Wkładkę można wyciągnąć, a zagłówek dopasować do wzrostu dziecka. Ustawienia zagłówka oraz pasów bezpieczeństwa można regulować jedną ręką. Równie łatwo rozkłada się daszek chroniący przed promieniami UV. Fotelik RÖMER Baby-Safe łatwo montuje się w samochodzie jak i na stelażu wózka dzięki specjalnie zaprojektowanym do tego celu adapterom. Dzięki regulowanej rękojeści fotelika wykonanie czynności staje się łatwiejsze. Komfort RÖMER Baby-Safe podnosi łatwo zdejmowana tapicerka, którą z łatwością można wyczyścić, bez konieczności wypinania dziecka z pasów bezpieczeństwa. Niestety wadą fotelika RÖMER Baby-Safe jest konieczność dokupienia wkładki ISOFIX oraz umożliwiającej jego zainstalowanie na ramie wózka. Nie jest kompatybilny ze wszystkimi modelami. Fotelik samochodowy RÖMER Baby-Safe kosztuje 440 zł.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.